امروز : شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 23
۱۸:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51337
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 73
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، برایان کرانستن بازیگر میان سال سینما در نسخه سینمایی قصه زندگی دالتون ترومبو، نقش این ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، برایان کرانستن بازیگر میان سال سینما در نسخه سینمایی قصه زندگی دالتون ترومبو، نقش این فیلم‌نامه‌نویس آزادیخواه را بازی می‌کند.

این درام شرح حال گونه جنجالی با نام«ترومبو» جلوی دوربین می‌رود و از حالا برای آن یک نمایش عممی پرسروصدا و جنجالی پیش‌بینی می‌شود.

جی‌روچ امر کارگردانی «ترومبو» را به عهده دارد. فیلم‌نامه این فیلم توسط خود روچ نوشته و منبع اصلی فیلم‌نامه، وقایع تاریخی دو دهه چهل و پنجاه میلادی آمریکا بوده است.
به نوشته سایت اینترنتی ددلاین، «ترومبو» در دهه پنجاه میلادی گران‌ترین فیلم‌نامه‌نویس هالیوود بود. اما واقعی تلخ تاریخی آن دوران، باعث بی‌کاری‌اش شد.

به دنبال تشکیل دادگاه فعالیت‌های ضد آمریکایی و تلاش‌های سناتور مک کارتی راست گرا برای حذف چهره‌های مترقی از هالیوود، ترومبو یکی از کسانی بود که به زندان افتاد و از ادامه کار او در هالیوود جلوگیری شد.

این فیلم‌نامه نویس یکی از ده هنرمندی بود که به دادگاه فعالیت‌های ضد آمریکایی نرفت و آن را ناقض قانون اساسی آمریکا و حقوق شهروندی معرفی کرد.

این دادگاه بدنام سروصدای زیادی در آمریکا به پا کرد و برپایی آن ،اعتراض شدید روشنفکران و چهره‌های مترقی دو دنیای هنر و ادبیات را به همراه داشت.

ترومبو پس از آزادی از زندان، به فعالیت‌های آزادیخواهانه خود ادامه داد و با نام مستعار فیلم‌نامه فیلم‌های تحسین شده «شجاعان» و «تعطیلات رومی» را نوشت. او برای «شجاعان» اسکار بهترین فیلم‌نامه نویس را گرفت و در آن جا بور که معلوم شد وی هنوز مشغول فعالیت است و با نام مستعار کار می‌کند.
به گفته منتقدان سینمایی، دادگاه فعالیت‌های ضد آمریکایی باعث نابودی روحی و جسمی بخش مهمی از هنرمندان صنعت سینمای آمریکا شد و تا مدت‌ها آن را از تولید فیلم‌های با کیفیت بازداشت.

قصه فیلم «ترومبو» در کنار نمایش مسائل اجتماعی آن دوران، به بررسی زندگی خانوادگی دالتون ترومبو و مشکلاتی که او در خانه‌اش با آنها روبرو شد، را نیز به نمایش می‌گذارد.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها