امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۶:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51338
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 145
محمد عظیمی مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره حضور ...

محمد عظیمی مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره حضور ایران در شصت و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی فرانکفورت اظهار داشت: در جلسه روز گذشته برنامه‌های اجرایی نمایشگاه را مورد بازبینی قرار داده و کارها را پیگیری کردیم.
 
* در حال انتشار ویژه‌نامه‌ای برای نمایشگاه فرانکفورت هستیم

وی در ادامه تاکید کرد: در حال انتشار ویژه‌نامه‌ای برای نمایشگاه فرانکفورت هستیم، که صنعت نشر را به صورت ویژه معرفی می‌کند که مخصوص نمایشگاه فرانکفورت بوده و قرار است هزار نسخه از آن به زبان انگلیسی تهیه شده و در محل نمایشگاه توزیع شود.

مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران در توضیح بیشتر تصریح کرد: این نشریه حاوی پیام آقای جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی است، البته مطالب مربوط به نشر ایران را نیز در بر دارد.
 
* چکیده آثار ایرانی در سه کاتالوگ مجزا

این مقام مسئول با اشاره به سه نوع کاتالوگ که در این نمایشگاه توزیع می‌شود، افزود: کاتالوگ‌هایی که باید در این نمایشگاه داشته باشیم در جلسه روز گذشته مورد بررسی قرار گرفت.

قرار بر این شد که برای هر حوزه از کار کاتالوگ مستقلی را منتشر کنیم که حاوی چکیده کتاب‌ها به زبان انگلیسی خواهد بود و در اختیار ناشران بین‌المللی قرار می‌گیرد. یک کاتالوگ در حوزه کودک و نوجوان، یک کاتالوگ در حوزه کتاب‌هایی که توسط اتحادیه ناشران فراخوان شده و یک کاتالوگ هم در حوزه کتب مربوط به ایران‌شناسی هنر، کتب فصل، سال و آثار مرتبط با مجموعه ایران اسلامی خواهیم داشت، شیوه چاپ و تعداد این سه کاتالوگ در جلسه روز گذشته بررسی و بحث شد چون باید در شصت و پنجمین نمایشگاه فرانکفورت در اختیار ناشران دنیا قرار دهیم.
 
* مذاکراتی را با ناشران خارجی خواهیم داشت/ برنامه افتتاحیه در داخل غرفه ایران

عظیمی پیرامون برنامه‌های مذاکره با ناشران خارجی که برای این نمایشگاه تدارک دیده شده، خاطرنشان کرد: برنامه‌های مذاکره با ناشران خارجی توسط اتحادیه ناشران و کتابفروشان برای این نمایشگاه تدارک دیده شده که مورد ارزیابی قرار دادیم؛ البته مذاکراتی را با ناشران خارجی سازماندهی کردیم و بر این اساس قرار است، نزدیک به 100 میز مذاکره داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در این صد نشست طرف‌های ایرانی با طرف‌های خارجی مذاکراتی خواهند داشت، ابراز داشت: برنامه‌های اجرایی ایام برگزاری نمایشگاه مورد بررسی قرار گرفت، از جمله برنامه افتتاحیه که ما در داخل غرفه ایران مراسمی خواهیم داشت، برنامه پنلی که در روز دوم برای معرفی نشر ایران در یکی از سالن‌های نمایشگاه خواهیم گذاشت و در آنجا مباحثی در راستای نشر ایران، کپی رایت، تحریم و مسایل مهمی برای اخذ سهمی از بازار بین‌الملل مورد بحث قرار می‌گیرد.
 
* روز سوم برنامه «حافظ و گوته»/ ساختار غرفه ایران به شکل اسلیمی

مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران ضمن اشاره به برنامه‌های روز سوم اضافه کرد: در روز سوم برنامه «حافظ و گوته» را خواهیم داشت، قرار شد دو استاد و اسلام شناس، ایران شناس و حافظ شناس در این نشست سخنرانی داشته باشند و برنامه‌های موسیقی ایرانی را در آنجا اجرا کنیم؛ در جلسه روز گذشته یک‌بار مروری بر این برنامه‌ها داشتیم.

عظیمی با اشاره به برنامه‌های اجرایی تصریح کرد: برنامه‌های اجرایی دیگری در جهت ترخیص کالا، پیگیری تزئینات مربوط به غرفه و ساختار غرفه که باید به شکل اسلیمی باشد، مورد بحث قرار گرفت؛ نوع تعاملات با بازدیدکنندگان و افرادی که از ایران در این نمایشگاه حضور دارند و یا افرادی که خود با بازدیدکنندگان ارتباط برقرار می‌کنند و یا خودشان به غرفه‌های دیگر مراجعه می‌کنند و ... اینها همه مورد بحث قرار گرفت.
 
* حضور هزار عنوان کتاب در نمایشگاه فرانکفورت/ امکان افزایش تعداد کتاب‌ها وجود دارد

به گفته عظیمی، ارتباط با رایزنی فرهنگی و سفارت جمهوری اسلامی ایران در المان در راستای  هماهنگی‌ها و پیگیری بخشی از کارها توسط آنها، از موارد دیگری بود که روز گذشته مطرح شدو مورد بحث قرار گرفت.

وی در پاسخ به این سوال که در حال حاضر غرفه ایران در فرانکفورت آماده است، گفت: قرارداد غرفه بسته شده و قرار است دو روز پیش از برگزاری نمایشگاه غرفه آماده شده و تحویل ما شود تا کتاب‌ها را بچینیم.

عظیمی درباره کل تعداد کتاب‌هایی که از جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه حضور دارد،‌ بیان کرد: تا کنون قریب به هزار عنوان کتاب احصا شده است و احتمال اینکه تا روز آخر این تعداد افزایش یابد وجود دارد، حتی امکان دارد برخی از کتاب‌ها را به همراه خودمان ببریم، چون هنوز برخی از ناشران مراجعه کرده و ما هم کتاب‌ها و درخواست‌ها را بررسی می‌کنیم و برخی کتاب‌ها را شایسته حضور در این نمایشگاه می‌بینیم؛ اما حدود هزار عنوان قطعی شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار