امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۵:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51371
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 65
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت اله ملاصالحی با اشاره به جایگاه این اراضی به عنوان قطب فرهنگی و گردشگری پایتخت در حوزه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت اله ملاصالحی با اشاره به جایگاه این اراضی به عنوان قطب فرهنگی و گردشگری پایتخت در حوزه دیپلماسی شهری خاطر نشان کرد : بوستان نوروز یک بوستان فراملی است که میدان مشاهیر جهت آشنایی بیشتر با مفاخر تمدن ایرانی در آن احداث شده است.

به گفته وی، میدان مشاهیر حدود 4200 متر مربع مساحت دارد که در آن دروازه عظیم ورودی، سنگ فرش منحصر به فرد با طراحی نقوش موجود در فرش های ایرانی ، سکوهای جایگاه تندیس ها و کتیبه ای منقش طراحی و اجرا شده است.

ملاصالحی تصریح کرد: دروازه میدان مشاهیر برگرفته از معماری اصیل ایرانی نمادی از خوش آمد گویی شکوهمند به استقبال کنندگان از بهار و نوروز است ، حوضی باشکوه در میان میدان قرار دارد ضمن آنکه در انتهای میدان کتیبه ای بزرگ منقوش به روایت هایی از ائمه اطهار در مقابل بینندگان قرار می گیرد.

مدیرعامل شرکت نوسازی عباس آباد افزود: میدان مشاهیر یک اثر فاخر هنر معماری است که فرش قرمزی از جنس سنگ با نقوش اسلیمی به طول 160 و عرض 16 متر سطح آن را پوشانده و حاشیه های آنرا سکوهایی به عنوان محمل تندیس های مشاهیر فرهنگ ایرانی و اسلامی در بر خواهد گرفت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار