امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۲۰:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51377
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 129
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، «موسی ابو مرزوق» در اظهاراتی در صفحه شخصی خود در فیس بوک ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، «موسی ابو مرزوق» در اظهاراتی در صفحه شخصی خود در فیس بوک تاکید کرد که عباس و دحلان از زمان ریاست مرحوم «یاسر عرفات» دوست و همپیمان یکدیگر بوده و همواره در تلاش برای براندازی حاکمیت حماس و توطئه چینی علیه آن بوده اند اما تلاش های آنان هرگز راه به جایی نبرده است.

ابو مرزوق مداخله مصر برای براندازی حاکمیت حماس در نوار غزه را بعید دانست و تاکید کرد که آینده در اختیار ماست.

وی همچنین تصریح کرد که حماس جنبش مقاومت برای آزاد سازی سرزمین فلسطین و تحقق بازگشت آوارگان به این سرزمین مقدس است و هرگز در پی حاکمیت نبوده است. مردم فلسطین با اعتماد خود حماس را بر مسند قدرت و حاکمیت نشاندند و خود نیز از آن حمایت می کنند. حماس همواره در 3 جنگ متوالی و در جریان محاصره جائرانه دشمن صهیونیستی بر این منطقه با تصمیم ظالمانه کمیته چهارگانه بین المللی و خضومت ها و دشمنی های همیشگی تشکیلات خودگردان، حامی و مدافع خواست و اراده ملت فلسطین بوده است.

عضو دفتر سیاسی جنبش حماس در ادامه تصریح کرد: به رغم تمامی این مسائل ما در جنبش حماس با اخلاص تمام در تلاش برای برچیدن شکاف داخلی و تشکیل دولت وفاق ملی هستیم و هرگز از شکاف و اختلافات کنونی خشنود نیستیم، اما بر اساس قاعده اصول ثابت ملت فلسطین و در راس آنها مقاومت و حق بازگشت نه بر اساس قاعده همکاری با دشمن صهیونیستی و تسلیم شدن در برابر سیاست ها و خواسته های آن.

روزنامه «المستقبل العربی» با انتشار خبری از آشتی قریب الوقوع محمد دحلان، رهبر برکنار شده جنبش فتح و محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان تحت فشارهای برخی طرف های عربی و مصری به منظور تکمیل طرح براندازی حاکمیت حماس در غزه خبر داده و اینکه دحلان بلافاصله پس از این آشتی به کرانه باختری بازخواهد گشت.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها