امروز : جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۶ - 2017 July 21
۲۰:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51389
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 63
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از دمشق، گروه تروریستی ارتش آزاد برای مقابله با تروریست‌های گروه داعش یا همان «امارت ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از دمشق، گروه تروریستی ارتش آزاد برای مقابله با تروریست‌های گروه داعش یا همان «امارت اسلامی شام و عراق» از جوانان بالای 17 سال استان الرقه واقع در شرق سوریه، خواستند به این ارتش، ملحق شوند و خدمت آنان را اجباری اعلام کردند.

این در حالی است که اعضای داعش تعدادی از نیروهای مسلح لشکر «المنتصر» و گروه تروریستی موسوم به «انقلابیون الرقه» وابسته به ارتش آزاد را هدف قرار داده و تعدادی از آنان را کشته و عده‌ای را نیز زخمی کرد.

در این میان، تعدادی از گردان‌های وابسته به ارتش آزاد به اعضای امارت اسلامی در شام و عراق پیوسته و اطاعت خود را از «ابوسعد الحضرمی» سرکرده این گروه اعلام کردند.

اما برخی گردان‌های ارتش آزاد نیز در برابر تهدیدهای امارت اسلامی شام و عراق تسلیم نشده و از خدمت اجباری جوانان بالای 17 سال الرقه برای مقابله با این گروه خبر دادند.

اما شدت درگیری بین اعضای داعش و یگان‌های دفاع مردمی کُرد در روستاهای «سوسک» و «کندال» موجب شد که ترکیه از بیم گسترده تر شدن دامنه این درگیری‌ها، گذرگاه مرزی «تل ابیض» را مسدود اعلام کند.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار