امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۶:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51409
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۰
تعداد بازدید: 104
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شب گذشته فدراسیون بین‌المللی فوتبال(Fifa) در اقدامی منطقی نام مجعول «خلیج ع ر ب ی» را از تمام ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شب گذشته فدراسیون بین‌المللی فوتبال(Fifa) در اقدامی منطقی نام مجعول «خلیج ع ر ب ی» را از تمام نقشه‌ها، قسمت‌ها و حتی خبرهای خود حذف کرد و واژه «خلیج فارس» را جایگزین آن کرد.

این اقدام ارزشمند به شدت مورد توجه مردم ایران قرار گرفت و از سوی دیگر خشم کشورهای عربی حوزه خلیج فارس را علیه سپ بلاتر، رئیس فیفا در بر داشت. امارات متحده عربی که نام لیگ کشور خود را به «خلیج ع ر ب ی» تغییر داده بود، یکی از معترضان اصلی به این کار فیفا بود. این در حالی است که فدراسیون فوتبال ایران از زمان اجرای این کار توسط اماراتی‌ها با ارسال نامه‌های مختلف اعتراض خود را در خصوص این نام ‌گذاری دروغین به فیفا اعلام کرده بود تا سرانجام فیفا حقانیت ایران را در این مسیر تأیید کند.

فیفا با تأیید نام خلیج فارس بار دیگر رسوایی کشورهای عربی را که قصد داشتند به تحریف تاریخ و نام خلیج همیشه فارس بپردازند را به دنیا نشان داد.

در زیر نقشه‌های کشورهای حوزه خلیج فارس که در سایت فیفا درج شده با نام خلیج فارس در حاشیه آن به چشم می‌خورد.

* نقشه کویت: 

*‌نقشه قطر:
 


 

* نقشه امارات: 

* اطلاعات جغرافیایی کشور امارت:

در قسمت دریاها و اقیانوس‌های همسایه نام خلیج فارس به چشم می‌خورد.
* در زیر برخی خبرهای سایت فیفا که نام خلیج فارس در آن درج شده را مشاهده می‌کنید: 
 


انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها