امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۹:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51442
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 84
زهرا سجادی در گفت‌و گو با خبرنگار جامعه فارس در خصوص تسهیلات حمایتی دولت برای خانواده‌های صاحب فرزند چندقلو گفت: برای مادرانی که صاحب فرزندان چند قلو ...

زهرا سجادی در گفت‌و گو با خبرنگار جامعه فارس در خصوص تسهیلات حمایتی دولت برای خانواده‌های صاحب فرزند چندقلو گفت: برای مادرانی که صاحب فرزندان چند قلو می‌شوند صحبت‌هایی مطرح شد مبنی بر اینکه به آنها امکانات رفاهی دیگری ارائه شود مانند استفاده از تسهیلات مسکن مهر یا امکاناتی که بتوانند بیشتر از امکانات دولتی استفاده کنند.

وی ادامه داد: اما در خصوص افزایش مرخصی زایمان مادران صاحب فرزند چندقلو طرحی ارائه نشده است و در آخرین اصلاحات مرخصی زایمان مادران به 9 ماه افزایش پیدا کرد اما برای پدران مصوب شده است که آنها می‌توانند از یک ماه مرخصی استحقاقی استفاده کنند.

معاون امور خانواده مرکز زنان تصریح کرد: افزایش مرخصی زایمان مادران چندقلو موضوعی است که می‌تواند در طرح جامع «جمعیت و تعالی خانواده» هم مورد بررسی قرار گیرد.

طرح جامع «جمعیت و تعالی خانواده» طرحی است که در قالب یک طرح جامع و کامل تشویقی و به منظور بسترسازی و سیاست گذاری توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی تهیه شده است که می‌تواند مشوق ازدواج جوانان باشد.

این طرح توسط کمیسیون‌های مختلف مجلس بررسی شد و در نهایت طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده از کمیسیون بهداشت و درمان به کمیسیون فرهنگی به عنوان کمیسیون فرعی منتقل شد و هم اکنون در این کمیسیون در حال بررسی است.

انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها