امروز : دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 23
۲۲:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51452
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، در نخستین جلسه شورای هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری در مدینه منوره نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی بر ضرورت تلاش همه ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، در نخستین جلسه شورای هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری در مدینه منوره نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی بر ضرورت تلاش همه جانبه برای ارائه خدمات مناسب به زائران حرمین شریفین تاکید کرد.

در این جلسه سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت، قائمی مهر سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در جده و مسئولان ارشد بعثه مقام معظم رهبری، سازمان حج و زیارت و هیأت پزشکی حج حضور داشتند گزارش اقدامات انجام شده در قسمت‌های مختلف اجرایی و فرهنگی برای خدمت رسانی به حجاج بیت الله الحرام ارائه شد.

حجت‌الاسلام قاضی عسگر با اشاره به فضای بسیار مطلوب همکاری و همراهی سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری در موسوم حج سال جاری، گفت: با همکاری شورای فرهنگی و یاوران حجاج در کاروان‌ها باید تلاش بر این باشد که کلیه خدمات ارتقا یابد.

سرپرست حجاج ایرانی بر موضع اصولی جمهوری اسلامی ایران در پرهیز از هرگونه تنش و اختلاف افکنی در ایام حج تاکید کرد و گفت: ما در چارچوب قوانین و مقررات عربستان به خدمات رسانی به حجاج ایرانی مشغولی هستم و هیچ کار پنهانی در ایام حج نداریم.

وی ابراز امیدواری کرد: با عنایت به موضع دولت یازدهم مناسبات جمهوری اسلامی ایران و عربستان رو به گسترش باشد گرچه بعثه مقام معظم رهبری، حج را مستقل از مناسبات سیاسی دو کشور می‌داند.

سرپرست حجاج ایرانی با اشاره به طرح جدید تمرکز در پزشکی کاروان‌ها افزود: با توجه به اینکه امسال برای نخستین بار به جای پزشک مستقر در کاروان ها، به صورت متمرکز خدمات پزشکی ارائه می‌شود لازم است نقاط ضعف و قوت این طرح در طول موسم حج بررسی شود تا در پایان بتوان برای تصمیم گیری به یک جمع بندی مناسب رسید.

در این جلسه کمیته مشترکی از کارشناسان بعثه و سازمان حج و زیارت مأموریت یافت تا موضوع قراردادهای مسکن حج و عمره سال آینده را به دقت بررسی و نسبت به اجاره مسکن مناسب برای عمره و حج آینده اقدامات لازم را بعمل آورد.

اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت نیز در سخنانی خدمت به زائران را شرف بسیار بزرگی برای خادمان حج دانست و گفت: خوشبختانه دغدغه نماینده ولی فقیه برای عودت بخشی از دریافتی‌ها از زائران حج سال جاری برطرف و مبلغ 20 میلیون ریال به هر یک از زائران پرداخت شد که این اقدام مناسب رضایت زائران را در پی داشته است.

وی افزود: در تلاش خواهیم بود موضوع مسکن را قبل از ایام تشریق جمع بندی کنیم و حداقل 85 درصد از قراردادهای حج و عمره سال آینده را نهایی کنیم.

دنده بر نماینده هیأت پزشکی حج نیز از آمادگی کامل هیات پزشکی برای ارائه خدمات پزشکی و بهداشتی به زائران حرمین شریفین خبر داد و گفت: مراکز پزشکی حج در حوزه تخصصی، فوق تخصصی و لجستیک کاملاً مجهز و آماده خدمت رسانی به زائران است.

فرهمند رئیس ستاد مدینه منوره نیز در گزارش خود گفت: همه اجناس مربوط به تدارکات حج فراهم شده و هیچ مشکلی در حوزه اجرایی وجود ندارد.

وی افزود: طبخ و توزیع غذا با رعایت اصول بهداشتی و تغذیه‌ای در حال انجام است و براساس گزارش‌های دریافتی رضایت زائران را در پی داشته است.

نماینده ولی فقیه در پایان این جلسه خواستار بررسی دو موضوع کاهش طول پرواز حجاج به کمتر از 30 روز و افزایش اقامت زائران در مدینه منوره، برای حج سال آینده شد و اظهار داشت: با عنایت به انسجام بیشتری که نسبت به گذشته بین سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری وجود دارد فرصت مغتنمی است که برای آینده عمره و حج تصمیماتی اصولی و جامع اتخاذ شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها