امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۶:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51457
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 63
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، علی‌اکبر ولایتی در مراسم تکریم و معارفه رئیس سازمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: مانند صنف پزشکی کمتر ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، علی‌اکبر ولایتی در مراسم تکریم و معارفه رئیس سازمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: مانند صنف پزشکی کمتر صنفی را می‌شناسم که از ابتدای جنگ تا انتها درگیر کارهای دفاع مقدس بوده باشند و کنترل عوارض جسمی و روحی ناشی از جنگ برعهده این قشر بوده است.

ولایتی افزود: در شرایط تحریم هستیم و اگر آنچه که در منطقه اتفاق افتاد، ایجاد نمی‌شد. می‌گفتند این شرایط به دلیل بی‌توجهی به سیاست‌های بین‌المللی بوده است اما این منطقه ابزار کسانی شده که صاحبان قدرتند و نشانگر این است که فقط به دنبال اهداف خود هستند.

وی تصریح کرد: جامعه پزشکی مردانه ایستاده‌اند و علی‌رغم مشکلاتی را که در تهیه ابزار و دارو وجود دارد از جاهایی که صدمه اساسی ندیده این وسایل را تأمین کرده‌ایم.

ولایتی گفت: این فشارها بر طبقه پزشکان وارد شده اما با مدیریت در وزارت بهداشت و دانشگاه‌ها آن را برطرف کرده‌ایم.

وی ادامه داد: ابوالقاسمی تحولات بسیاری را در سازمان انتقال خون ایجاد کرد و در دوران سخت مالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شد اما مشکلات بیمارستان‌ها را حل کرد.

ولایتی افزود: بعد از تصمیم‌‌گیری غیرمنطقی برای ادغام دانشگاه‌های علوم پزشکی و اینکه دانشگاه ایران را منحل کردند و بخشی را به دانشگاه شهید بهشتی و تهران داده‌اند مشکلاتی را برای مدیریت دانشگاه‌ها ایجاد کرد.

وی افزود: البته در جلسه اخیر شورای انقلاب فرهنگی همه چیز به جای خویش برگشت و دانشگاه ایران با سابقه بیش از 40 سال استقلال خود را پیدا کرد و مشکلات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی که بخش مهمی از مشکلات منحل شدن دانشگاه ایران را بردوش می‌کشید برطرف شد.

ابوالقاسمی افزود: در شورای عالی انقلاب فرهنگی اعلام کردم که نفهمیدیم منطق انحلال و تقسیم دانشگاه ایران چه بوده است اگر منطق قابل دفاعی ندارد به دنبال قانون و آئین‌نامه نباشد و آنچه مصلحت است را انجام دهیم.

ولایتی گفت: 80 درصد خدمات درمانی شهر تهران برعهده دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است در حالی که دانشگاه ایران هم سرگردان شده بود.

وی ادامه داد: اگر بپرسیم چرا وزیر بهداشت این مسئولیت را پذیرفته و آیا درآمدی بیشتر و زحمت کمتری داشته باید پاسخ دهیم هدف فقط خدمت است و این خصوصیت را در پزشکان می‌بینیم. همیشه پزشکان در دوران‌های مختلف بوده‌اند و صرف نظر از درآمد بالا شغل پزشکی ظریف و مورد تکریم است.

ولایتی گفت: ملاک پیشرفت پزشکی امروز شبکه‌های بهداشت و تعداد دانشگاه‌های علوم پزشکی و استادان برجسته آن است که در ابتدای انقلاب آن را نداشتیم و رابطه عاطفی بین پزشک و بیمار برقرار نمی‌شد.

ولایتی گفت: امیدواریم شبکه‌های بهداشتی از نابسامانی درآید پزشک خانواده را سامان بدهیم و سلسله مراتب پزشکی از روستا تا شهر را نظم بخشیم.

وی گفت:‌البته این در حالی است که رتبه اول مقالات ثبت شده در منطقه را داریم و در حوزه درمان و انجام معالجات سخت در منطقه پیشرو هستیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار