امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۲:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51464
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «رویترز»، «اگمن باغیش» وزیر امور اتحادیه اروپای ترکیه اعلام کرد که کشورش به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «رویترز»، «اگمن باغیش» وزیر امور اتحادیه اروپای ترکیه اعلام کرد که کشورش به دلیل مواضع متعصبانه اعضای کنونی این اتحادیه هرگز به اتحادیه اروپا نمی‌پیوندد.

به نظر می‌رسد این نخستین اعتراف ترکیه در سطح عالی مبنی بر شکست و ناکامی تلاش ده‌ها ساله برای پیوستن به اتحادیه اروپا است.

باغیش در مقاله‌ای که در روزنامه «دیلی تلگراف» نوشت: بهتر است که ترکیه خواستار آزادی ورود به بازارهای اتحادیه اروپا مانند نروژ شود. ترکیه به شدت از اجحاف صورت گرفته در حقش و رویای آن در پیوستن به اتحادیه اروپا و ناکامی تلاش‌های اخیر برای میزبانی المپیک رنج می‌برد. آنها (کشورهای عضو اتحادیه اروپا) باید بدانند که با به تاخیر انداختن این انضمام ضرری به ما نمی‌زنند بلکه خودشان ضرر می‌کنند.

کشورهای آلمان و فرانسه همواره از پیوستن کشوری که اکثریت ساکنان آن مسلمان هستند به اتحادیه اروپا ابراز نگرانی می‌کنند و می‌گویند که اختلافات فرهنگی با ترکیه مشکلاتی را برای این ادغام ایجاد می‌کند.

تا جایی که وزیر دارایی آلمان به صراحت در ژوئیه گذشته اعلام کرد که ترکیه بخشی از اروپا نیست.

از سوی دیگر در حالی که در سال 2004، 73 درصد ترک‌ها خواستار پیوستن به اتحادیه اروپا بودند در سال جاری این میزان به 44 درصد کاهش یافته است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها