امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۲:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5147
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۶
تعداد بازدید: 193
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس علی‌اکبر ولایتی کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری عصر امروز (شنبه) در ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس علی‌اکبر ولایتی کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری عصر امروز (شنبه) در نشستی خبری در پاسخ به پرسش خبرنگاری که درباره حمله تروریست‌های سوریه به مزار حجربن عدی سوال کرد، اظهار داشت: بسیار باعث تاسف است که قبر مرحوم شهید حجر‌بن عدی توسط تروریست‌ها تخریب شده است، ایشان از یاران وفادار و فداکار امیرالمومنین (ع) بودند و در راه دوستی اهل بیت به شهادت رسیدند و از افتخارات تاریخ اسلام و تشیع هستند.

وی افزود: این افراطی‌ها در حقیقت مزدورند یعنی از جانب عده‌ای که قصد فتنه دارند، پول می‌گیرند، اسلحه می‌گیرند که بروند آنجا را تخریب کنند، این افراد مزدورند، این موضوع از جانب همه امت اسلام محکوم است و اقدام تروریست‌ها در تخریب قبر حجربن عدی نشانه ضعف آنهاست و این اقدامات رشادت و شجاعت نمی‌خواهد بلکه آنان یک عده بز دلند و البته منفورتر از آنها کسانی هستند که به این تروریست‌ها پول می‌دهند.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در بخش دیگری از سخنانش در پاسخ به پرسش خبرنگاری که درباره حضور خاتمی و هاشمی رفسنجانی در انتخابات سوال کرد، گفت: شورای نگهبان باید در این زمینه نظر دهد و بنده نظر خاصی راجع به کسی که کاندیدا شود یا نشود ندارم، بنده مرجع تشخیص نیستم اما شورای نگهبان بر سر مواضع اصولی خودش ایستاده است و بر مبنای اصول و سوابق اشخاص قضاوت می‌کند.

ولایتی ادامه داد: کاندیدای ریاست جمهوری باید جزء رجل مذهبی و سیاسی باشد و دارای سابقه خوب و بدون سوء سابقه سیاسی باشد، باید بتواند کشور را اداره کند اما در جمهوری اسلامی ایران این آزادی وجود دارد که هر کسی بتواند کاندیدا شود اما شورای نگهبان متناسب با صلاحیت و کارآیی افراد نظر خودش را اعلام می‌کند، ممکن است بنده نظری داشته باشم اما دلیلی ندارد آن را مطرح کنم.

علی‌اکبر ولایتی در بخش دیگری از سخنانش در پاسخ به پرسش خبرنگاری که درباره اظهارات پنجشنبه هفته گذشته وزیر اطلاعات که از نقش هاشمی رفسنجانی در فتنه 88 گفته بود، توضیح داد بنده هیچ وقت درباره نقش هاشمی رفسنجانی در فتنه 88 مطلبی بیان نکردم و خبری که قبلا در این زمینه از جانب بنده منتشر شده بود، نادرست بود، بنده چنین حرفی نزدم و این موضوع را کسانی نقل کردند که قصد خاصی داشتند، بنده قبلا دیدگاهم را راجع به هاشمی رفسنجانی اعلام کردم و باید بگویم بنده پاسخگوی مطالبی که آقای وزیر اطلاعات گفته است، نیستم. در این زمینه از خودشان سوال کنید و در این باره عرض دیگری ندارم.

ولایتی با اشاره به موضوع انرژی هسته‌ای نیز گفت: چرا همواره به دنبال سوالاتی هستیم که از آن بوی دعوا و جنگ بیرون می‌آید، بنیاد انرژی هسته‌ای از ابتدا غیرجنگی بودن، غیرنظامی بودن و صلح‌آمیز بودن دستاوردهای ما را تائید کرده که این موضوع بر اساس معاهده NPT حق مسلم ماست.

وی با تاکید بر اینکه رهبر معظم انقلاب هم بارها فتوایشان را مطرح کرده‌اند که ساختن و استفاده از سلاح هسته‌ای حرام است، تصریح کرد: ما این توانمندی را داریم که به یاری خداوند هم انرژی هسته‌ای را حفظ کنیم و هم روابطمان با دنیا را بهبود ببخشیم و این امتیاز ویژه‌ای است که دولت ما دارد، این موضوعات قابل مذاکره است و مذاکرات سیاسی و بین‌المللی زمان و درک خودش را می‌طلبد که بنده و همکاران ما این توان را در خودمان می‌بینیم که انرژی هسته‌ای را طوری پیش ببریم که از این دستاورد عظیم صیانت کنیم.

وی تاکید کرد: می‌شود از طریق مذاکره، کار را طوری پیش برد که هم روابطمان با دنیا را حفظ کنیم و هم از انرژی هسته‌ای صیانت کنیم.

علی‌اکبر ولایتی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب عظیم راسخ خودشان را که مدبرانه و حکیمانه است، در حفظ انرژی هسته‌ای اعلام کردند و کسی که می‌خواهد رئیس‌جمهور شود باید به این موضوع پایبند باشد، باید انرژی هسته‌ای را حفظ کند و رابطه را با دنیا بهبود ببخشد.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس که پرسید آیا نظرسنجی را به یک نهاد خاصی سپرده‌اید که انجام دهد یا خیر؟ توضیح داد هنوز نه، ما به عنوان اعضای ائتلاف پیشرفت، این تصمیم را خواهیم گرفت، چراکه موضوع نظرسنجی مسئله‌ بسیار مهمی است و امیدواریم به نتیجه مطلوبی برسیم.

ادامه دارد....

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار