امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۷:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51471
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 96
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس‌، کتاب «از کف دستانم مرغان عجب رویند» اثری از سودابه فضائلی در انتشارات ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس‌، کتاب «از کف دستانم مرغان عجب رویند» اثری از سودابه فضائلی در انتشارات روزبهان در 2000 نسخه با قیمت 21900 تومان منتشر شد.

این کتاب اثری درباره شعر مدرن با نگاهی تطبیقی به شعر جهان است. در بررسی شعر اکنون ابتدا شعر در چند فرهنگ غنی که از فرهنگ ایران دور نیست مانند شعر چین، ژاپن، هند و عرب مرور شده است.  بعد شعر ایران اوایل اسلام و سیر تحول آن، سپس نگرشی کوتاه به شعر جهان غرب داشته‌ است چرا که در عالم شعر نمی‌توان شعر غرب را نادیده گرفت و اثرات متقابل هنر شرق بر غرب و غرب به شرق را ملحوظ نداشت.

سودابه‌ فضائلی متولد 1326 در تهران است و در زمینه‌های ادبیات و زبان انگلیسی‌ در دانشگاه کمبریج لندن، زبان و ادبیات تطبیقی و نیز زبان پهلوی در دانشگاه سوربن پاریس به تحصیل پرداخته است.

از اولین کتاب‌های چاپ شده سودابه فضائلی می‌توان به «زائر خوشبخت» نوشته ماریو پوزو از سوی نشر آینه اشاره کرد، اما مهم‌ترین اثر این محقق پیشکسوت حوزه ادبیات تطبیقی، کتاب پنج جلدی «فرهنگ نمادها» است که جلد اول آن‌ در سال 78 و جلد پنجم و آخر آن‌ در سال 87 چاپ شد.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها