امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۰۸:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51487
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۱
تعداد بازدید: 91
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حمیدرضا فولادگر نماینده اصفهان در مجلس در جلسه علنی امروز خانه ملت در سخنانی ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حمیدرضا فولادگر نماینده اصفهان در مجلس در جلسه علنی امروز خانه ملت در سخنانی به عنوان مخالف دو فوریت طرح استفساریه شمول عوارض آلایندگی به پالایشگاه‌های نفت و واحدهای پتروشیمی موضوع تبصره یک ماده 38 قانون مالیات بر ارزش افزوده، اظهار داشت: به نظر می‌رسد طرحی که با قید دو فوریت تقدیم مجلس شده، اصلا ضرورتی برای دو فوریتی بررسی شدن آن ندارد.

وی افزود: در حال حاضر طرح‌های دیگری با همین موضوع در دستور کار مجلس است که به نظر می‌رسد بهتر است همه این طرح‌ها با قید یک فوریت با عنوان یک طرح ارائه و تصویب شوند تا از تکه تکه شدن این موضوع جلوگیری شود.

در ادامه این جلسه مهرداد لاهوتی نماینده لنگرود در مجلس نیز در سخنانی به عنوان دومین مخالف دو فوریت این طرح اظهار داشت: اگر ما این موضوع را به صورت دو فوریتی به تصویب برسانیم، ظرف  48 ساعت نهایتا تصویب می‌شود و مرکز پژوهش‌ها و محیط زیست نمی‌توانند راجع به این مسئله اظهار نظر کنند.

وی افزود: به نظرم این طرح به هیچ وجه فوریت ندارد بنابراین بهتر است به عنوان طرح آتی روی آن بحث کنیم.

الیاس نادران نماینده تهران در مجلس نیز در سخنانی به عنوان موافق دو فوریت این طرح اظهار داشت: قانون در زمینه پرداخت عوارض آلایندگی توسط پالایشگاه‌های نفت و واحدهای پتروشیمی روشن است اما متأسفانه معاونت حقوقی دولت دهم بر اساس تشخیص خود در جریان حل اختلاف‌ بین دستگاه‌ها نظر حقوقی خود را اعلام کرد.

وی افزود: وضعیت و شرایط درباره این موضوع کاملا روشن است، از آنجایی که اجرای قانون در این زمینه متوقف شده است، به همین دلیل نمایندگان مجلس تصمیم گرفتند استفساریه‌ای را ارائه دهند تا بر صراحت اجرای قانون در این باره تأکید شود.

نادران خاطر نشان کرد: ما باید در همه شهرهای ایران از حقوق این ملت دفاع کنیم، پالایشگاه‌های نفت چه خصوصی باشند و چه دولتی باید عوارض‌شان را پرداخت کنند.

وی با بیان اینکه عدم اخذ عوارض یک درصدی از پالایشگاه‌های پتروشیمی هیچ وجاهت قانونی ندارد، گفت: با توجه به گرفتاری‌های مالی که برای شهرداری‌های حوزه‌های انتخابیه پیش آمده، به نظر می‌رسد باید قطع سیاسی پرداخت عوارض شهرداری‌ها‌ متوقف شود و این مسئله به روال سابق باز گردد، واحدهای نفتی و پتروشیمی که عوارض برای مردم ایجاد می‌کنند، مکلفند در توسعه عمران شهرها در حوزه‌های مختلف، مشارکت داشته باشند.

نماینده تهران در مجلس در خاتمه گفت: این واحدهای پتروشیمی و نفتی هزینه‌ها را بپذیرند، عدم اخذ عوارض آلایندگی از این واحدها به شکل غیرقانونی متوقف شده است که باید مقابل آن گرفته شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها