امروز : دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 30
۰۲:۵۱
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 515
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۵۴
تعداد بازدید: 439
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، به نقل از پایگاه خبری «صوت العراق»، «محمود عثمان» عضو پارلمان عراق از ائتلاف کردستان گفت:‌ ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، به نقل از پایگاه خبری «صوت العراق»، «محمود عثمان» عضو پارلمان عراق از ائتلاف کردستان گفت:‌ قصد «طارق الهاشمی» محکوم به اعدام برای بازگشت به اربیل، بحران سیاسی این کشور را پیچیده‌تر می کند.

این نماینده پارلمان عراق امروز به خبرگزاری کل العراق [أین] گفت که بازگشت معاون فراری رئیس‌جمهور عراق به اربیل بدون شک بحران سیاسی عراق را پیچیده‌تر خواهد کرد. 

دفتر موقت  هاشمی در کردستان  طی بیانیه ای اعلام کرد:‌ طارق هاشمی قصد دارد بعد از پایان تماس هایش در ترکیه به مقر موقت خود در اربیل بازگردد. 
 
معاون سابق رئیس جمهور عراق همچنان تحت تعقیب دولت عراق است. وی در حملات علیه مقامات امنیتی و زائران شیعه دست داشته است و کمیته تحقیقاتی در عراق آنها را تایید کرده است. حکم جلب طارق هاشمی پس از آن صادر شد که دولت عراق گفت که محافظانش پس از بازداشت اعتراف کرده‌اند او با فعالیت های تروریستی مرتبط بوده است.

هاشمی در حال حاضر در استانبول به سر می‌برد و دولت ترکیه به او حق اقامت اعطا کرده است. وی درحالی از بازگشت به عراق سخن می‌گوید که از طرف پلیس بین‌المللی نیز تحت تعقیب قرار دارد و به محض بازگشت به اربیل باید محاکمه شود. بازگشت او به عراق، شرایط را برای روابط اربیل و بغداد دشوار خواهد کرد.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها