امروز : سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 26
۲۲:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51512
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۴
تعداد بازدید: 89
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس چندی پیش مصحف جمهوری اسلامی ایران با اعراب گذاری به روش مصری به منظور ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس چندی پیش مصحف جمهوری اسلامی ایران با اعراب گذاری به روش مصری به منظور توزیع در کشور‌های حوزه بیداری اسلامی طراحی و به چاپ رسید که این مصحف در روز‌های آخر کاری «سید‌محمد‌حسینی» وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی رونمایی شد.

بنا بر این گزارش این مصحف با همت مرکز طبع و نشر قرآن کریم طراحی و توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در 300 هزار نسخه به چاپ رسید، البته قرار است چاپ این مصحف تا 1 میلیون جلد و با زبان‌های مختلف ادامه پیدا کند.

به گزارش فارس مشخصات، ویژگی‌های علمی و شاخصه‌های هنری این مصحف توسط مرکز طبع و نشر قرآن کریم منتشر شده است.

ویژگی‌های علمی مصحف جمهوری اسلامی ایران

ویژگی‌های علمی این مصحف شامل «نگارش کلمات»، «علامت‌گذاری»، «علائم و مواضع وقف» و «سجدات» است.

شاخصه‌های هنری مصحف

شاخصه‌های هنری مصحف جمهوری اسلامی ایران شامل «تذهیب و صفحه آرایی»، «طراحی جلد»، «نوع و کیفیت کاغذ» ،‌«فونت‌های بکار رفته» و «خوشنویسی» است، همچنین مشخصات این مصحف نیز در سه محور اصلی شامل؛ «رسم(نگارش کلمات)»، «ضبط(علامت گذاری)» و «مواضع و علائم وقف و ابتدا» منتشر شده است.

این مصحف در 300 هزار جلد در کشور لبنان به چاپ رسیده که قرار است با عنوان قرآن جمهوری اسلامی ایران در سراسر جهان با ترجمه‌های مختلف، چاپ شود.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها