امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۵:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51513
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۴
تعداد بازدید: 95
«فاطمه برعوده» کارشناس قصه‌گویی و یکی از مسئولان کتابخانه شیخ کلینی(ره)در گفت‌و‌گو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از ...

«فاطمه برعوده» کارشناس قصه‌گویی و یکی از مسئولان کتابخانه شیخ کلینی(ره)در گفت‌و‌گو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به برگزاری کارگاه قصه‌گویی قرآنی برای کودکان گفت: در کتابخانه شیخ‌کلینی بخشی برای کودکان با عنوان کتابخانه رنگین‌کمان در نظر گرفته شده است که در روزهای دوشنبه‌ ساعت 11 برای کودکان قصه‌های اثرگذار خوانده می‌شود تا آن‌ها از هر قصه پند گیرند.

وی، قصه‌گویی را بیان هنرمندانه مطلبی برای نفوذ در افکار و رفتار افراد دانست و اظهار داشت: هدف اصلی از قصه‌گویی رساندن پیام به افراد و به ویژه کودکان به صورت غیرمستقیم است، چرا اگر به طور مستقیم خوبی یا بدی را با کودکان در میان بگذاریم شاید به اقتضای سن از عمل به آن اجتناب کنند، اما بازگویی قصه‌های مفید برای کودکان سبب ارتقای دانش و همچنین تلاش آن‌ها درجهت شبیه‌سازی با قهرمان قصه می‌شود.

برعوده با اشاره به اهمیت و تأثیر قصه‌های قرآنی بر روحیه کودکان، تصریح کرد: قصه‌های قرآنی سرشار از پند و اندرز هستند، بنابراین توصیه می‌شود برای تربیت قرآنی کودکان برای آن‌ها داستان‌های قرآنی را بازگو کرد تا با تقویت قوه تخیل، کودکان بتوانند در آینده راه‌های مناسبی برای زندگی بهتر انتخاب کنند.

وی با بیان اینکه قصه تنها برای کودکان نیست، خاطرنشان کرد: قرآن مملو از قصه‌های پندآموز است بنابراین اگر کودکان را از همان دوران طفولیت با داستان‌های قرآنی آشنا کنیم آنها در بزرگسالی تمایل بیشتری به انس با قرآن خواهند داشت که این امر موجب هدایت آن‌ها می‌شود.

برعوده با اشاره به اینکه مخاطبان اصلی ما کودکان 6 تا 12 سال هستند، ادامه داد: در کتابخانه شهید کلینی پس از بیان داستان‌های قرآنی تأثیرگذار از کودکان سؤالاتی مرتبط با داستان پرسیده می‌شود تا قصه‌گویی هدفمند شود و آن‌ها نیز برای دریافت جایزه تلاش بیشتری درجهت فهم داستان داشته باشند؛ علاوه بر این قصه‌های مطرح شده باعث توانمندی افراد در کارهای گروهی و همچنین آموزش مفاهیم قرآنی و دینی به آن‌ها می‌شود.

گفتنی است، علاقه‌مندان برای شرکت در کارگاه قصه‌گویی می‌توانند به کتابخانه شیخ کلینی(ره) واقع در شهرری،خیابان فدائیان اسلام، بزرگراه شهید کریمی، نرسیده به اداره گذرنامه مراجعه کرده یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 33395655 تماس حاصل کنند.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها