امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۶:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51525
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۱
تعداد بازدید: 38
به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد نبی حبیبی دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در پایان نشست دبیران این حزب سخن می گفت ...

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد نبی حبیبی دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در پایان نشست دبیران این حزب سخن می گفت اظهار داشت: ما طولانی‌ترین جنگ را در قرن بیستم داشتیم. در این جنگ سبک زندگی و فرهنگ مصرف به گونه‌ای بود که توانستیم در برابر ابرقدرتها بایستیم. موفقیت‌ها و پیشرفت‌های شگفت‌انگیز کنونی مدیون فداکاریهای آن دوران است.

حبیبی تصریح کرد: اکنون ایران اسلامی یک قدرت بلامنازع در منطقه است و نقش تعیین کننده در معادلات قدرت دارد. نقش رهبری امام(ره) و مقام معظم رهبری در این دوران بی‌بدیل است.

وی با اشاره به راهبرد نرمش قهرمانانه درایام دفاع مقدس بیان داشت: نرمش قهرمانانه در چارچوب عزت، حکمت و  مصلحت هیچگاه از نظرگاه دیپلماسی کشور پنهان نبوده است. نمونه بارز آن پذیرش قطعنامه 598 توسط امام(ره) بود. امام(ره) پس از پذیرش قطعنامه نه تنها لحن موضع‌گیری هایش علیه استکبار جهانی را نرم نکرد بلکه تندتر و قوی تر از گذشته در برابر شرارت های آمریکا و غرب ایستاد. نتیجه این نرمش قهرمانانه بر هم خوردن توازن قوا به نفع جمهوری اسلامی در منطقه بود.

وی ادامه داد:  اتحاد برای جنگ طلبی علیه ایران تبدیل به تفرق و جدایی جنگ طلبان شد و آنها به جان هم افتادند و همدیگر را نابود کردند. نظرات ایران بدون هزینه ای مورد قبول مردم عراق و افغانستان قرار گرفت و در همسایگی با رژیم صهیونیستی جنگ 33 روزه حزب الله و 22 روزه و 8 روزه حماس را با پشتیبانی علنی و مقتدرانه به پیروزی رساند.

حبیبی با اشاره به عبور نظام از چالشهای سخت و نرم با تکیه به راهبردهای موفقیت‌آمیز امام و رهبری خاطر نشان ساخت: امروز ایران اسلامی در اوج اقتدار و امنیت است. یک نظام سیاسی مستقر با نیروهای مسلح هوشیار، قدرتمند و مردمی فداکار و آماده پذیرش هر هزینه‌ای برای دفاع از کشور با جوانانی پرشور و سرشار از حماسه در ایران در عرصه منطقه و جهان درخشش دارد. طبیعی است هر موضعی که اتخاد می‌شود از موضع قدرت است.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی آزادی برخی از زندانیان را در همین راستا تحلیل کرد و گفت: آزادی برخی عناصر فریب خورده در فتنه سال 88 را در همین رابطه باید تحلیل کرد. امیدواریم آنها به اندازه کافی متنبه شده باشند و از همگرایی با دشمن در جنگ نرم تحمیلی پرهیز نمایند.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با تقدیر از دستور رئیس جمهور نسبت به اجرای بدون افراط و تفریط قانون حجاب و عفاف در کشور افزود: دولت باید این قانون را از دستگاههای دولتی و وابسته به دولت شروع کند و جامعه نیز باید این قانون را به عنوان یک تکلیف و فریضه دینی و یک  قرارداد اجتماعی عمل کنند تا نیازی به برخوردهای انتظامی نباشد و کرامت زنان توسط رعایت این قانون توسط خودشان حفظ شود. ما اجرای همین قانون را بهترین راه برای حل مسائل حجاب در کشور می‌دانیم.

حبیبی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تغییر لحن آمریکا پس از انتخابات 24 خرداد تاکید کرد: استکبار جهانی اکنون اقتدار و امنیت ملی ما را باور کرده و لحن خود را تغییر داده است. طبیعی است دیپلماسی کشور در شرایط کنونی می‌تواند با انعطاف نسبت به تحولات اخیر در جهت حفظ منافع ملی، تهدیدها را به فرصت تبدیل کند و از این بابت رئیس جمهور از اختیارات کافی برخوردار است. امیدواریم دشمن سر عقل بیاید و بداند کوبیدن بر طبل جنگ در منطقه و طبل تحریم و تهدید علیه ملت ایران مفید نیست.

وی افزود: دشمن اکنون خود را در برابر افکار عمومی جهان و منطقه می‌بیند لذا ادامه نقض حقوق بشر و نقض حقوق بین‌الملل به نفع آنان نیست. جامعه جهانی بر ضد جنگ افروزی قیام کرده است و نمی‌گذارد آمریکا و هم پیمانانش در این مسیر گام بردارد.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در ادامه گفت: امروز ایرانیان متحد‌ترین و منسجم‌ترین ایام حیات سیاسی خود را در برابر تجاوزات استکبار جهانی می‌گذرانند لذا هر دست تجاوزی به سوی ایران بی تردید قطع خواهد شد.

وی سفر اول رئیس جمهور به مقر سازمان ملل را یک فرصت برای روشنگری در باره مواضع مقتدرانه ملت ایران دانست و اظهار داشت: سفر آقای روحانی به نیویورک فرصتی است که اهداف صلح‌طلبانه ملت ایران در برابر اهداف جنگ طلبانه آمریکا به خوبی تبیین شود. جامعه بین‌الملل امروز بیش از هر زمان به صلح نیازمند است. اغراض کشورهای جنگ طلبانه برای به راه انداختن یک خونریزی جدید مورد قبول جامعه جهانی نیست.

حبیبی افزود: امروز جهان با پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران مساله خلع سلاح هسته‌ای و شیمیایی را در دستور کار خود دارد و ساختار سازمان ملل باید به گونه‌ای اصلاح شود که مسیر خلع سلاح هموار گردد.

وی خاطر نشان کرد: سازمان ملل باید ضامن تحکیم دموکراسی جهان باشد و در برابر استبداد جهانی بایستد. سوء استفاده از تروریسم و حقوق بشر امروز ابزار قدرتهای بزرگ برای تحمیل نظرات آنها شده است.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی همچنین با اشاره به بازگشایی مدارس و دانشگاهها بیان داشت: میلیونها شیفته علم آموزی بر سر کلاسها رفتند. موضوع تولید علم پس از حماسه اقتصادی مهمترین اولویت کشور است. باید در محیط‌های علمی به سمت تولید علم و افزایش ظرفیت‌های علمی کشور حرکتی شتابان داشته باشیم.

وی افزود: تولید علم باید با تکیه بر منابع و ذخایر اندیشمندان داخلی باشد. روزگاری ایران مهد علم در جهان بود. باید به برکت جمهوری اسلامی استعدادهای همه ایرانیان را شکوفا کنیم.

حبیبی اظهار داشت: بدخواهان می‌خواهند محیط‌های علمی را با اغراض سیاسی و سربازگیری برای احزاب آلوده کنند. لذا حفظ آرامش در محیط‌های علمی برای تولید علم الزامی است.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در پایان سخنان خود  با اشاره به ب ماجرای سوریه و دسیسه‌های آمریکا عنوان کرد: اسناد استفاده از سلاح شیمیایی توسط تروریستها از سوی سوریه به مقامات سازمان ملل داده شده است. امیدواریم با بررسی این اسناد جامعه بین‌المللی نسبت به این جنایت موضع‌گیری به هنگام داشته باشد و آمریکا و شرکایش را رسوا کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها