امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۲۳:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51527
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۱
تعداد بازدید: 41
حجت‌الاسلام محمد باقری نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با بیان ...

حجت‌الاسلام محمد باقری نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با بیان اینکه نرمش قهرمانانه توصیه مقام معظم رهبری برای انعطاف در سیاست خارجه در عین رعایت اصول است، گفت: مقام معظم رهبری وقتی مثال کشتی‌گیر را برای نرمش قهرمانانه مطرح می‌کنند یعنی ما باید همواره به یاد داشته باشیم که دشمن ما کیست و چه هدفی را دنبال می‌کند؟

وی با بیان اینکه نرمش قهرمانانه به معنای غفلت از دشمن نیست، افزود: سیاست خارجه باید مبتنی بر سه اصل عزت، حکمت و مصلحت باشد چرا که رهبر معظم انقلاب این سه اصل را به عنوان پایه سیاست خارجه در نظام جمهوری اسلامی ایران مطرح کردند.

نماینده مردم بناب تصریح کرد: نرمش قهرمانانه به معنای عدول از ارزش‌ها و کوتاه آمدن در مقابل دشمن نیست چرا که کوتاه آمدن در مقابل دشمن اقدامی قهرمانانه تلقی نمی‌شود و ما باید مراقب باشیم که از نرمش قهرمانانه تفاسیر غلط نکنند.

باقری با بیان اینکه دولت باید در سیاست خارجه خود با رعایت آرمان‌های انقلاب مشکلات را حل و فصل کند، اظهار داشت: دشمن هیچگاه به ما امتیاز نخواهد داد و ما باید مراقب باشیم و فریب لبخندهای تاکتیکی دشمن را نخوریم.

وی در پایان نرمش قهرمانانه را تاکتیکی برای تحقق اهداف عالیه انقلاب اسلامی در عرصه بین‌الملل دانست و اظهار داشت: برای تحقق نرمش قهرمانانه یک روش در سیاست خارجه است که موجب عزت و اقتدار در سیاست خارجه می‌شود و البته برخی انعطاف‌های تاکتیکی را نیز به دنبال دارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها