امروز : جمعه ۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 28
۱۸:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51551
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۳
تعداد بازدید: 103
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، هزاران کارگر صنایع پوشاک در بنگلادش در اعتراض به دستمزد بسیار پایین ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، هزاران کارگر صنایع پوشاک در بنگلادش در اعتراض به دستمزد بسیار پایین خود به خیابان‌ها ریختند. معترضان خواهان دریافت دستمزد حداقل 100 دلار در ماه هستند.

براساس این گزارش، پلیس بنگلادش برای متفرق کردن معترضان از گلوله‌های پلاستیکی و گاز اشک آور استفاده کرد.

براساس این گزارش، کارگران که بسیاری از آنها چوب و چماق به دست داشتند از ده‌ها کارخانه نساجی خارج شده و چندین ساعت در بزرگراه‌های مناطق صنعتی اصلی بنگلادش تظاهرات کردند.

معاون رئیس پلیس منطقه صنعتی گفت: «حداقل 20 هزار کارگر در این اعتراضات شرکت داشتند. آنها ضمن درخواست افزایش قابل توجه حقوق خود، خیابان‌ها را بستند.»

عمر فاروق افزود: به دلیل اینکه این کارگران به سمت کارخانه ها هجوم بردند ما مجبور شدیم برای متفرق کردن آنها از گاز اشک آور استفاده کنیم.

بنگلادش یکی از بزرگترین کشورهای تولید کننده پوشاک جهان است و 4500 کارخانه در این صنعت مشغول فعالیت هستند. بسیاری از برندهای خارجی معتبر به دلیل دستمزد و مواد اولیه ارزان کالاهای خود را در این کشور تولید می‌کنند.

براساس این گزارش، میانگین متوسط درآمد 3 میلیون کارگر بنگلادشی در صنعت پوشاک حدود 38 دلار است که نسبت به میانگین جهانی بسیار پایین تلقی می‌شود.

بسیاری از کارخانه‌ها در حال حاضر به علت اعتراض کارگران مجبور به تعطیل کردن خطوط تولید خود شده‌اند.

این درحالیست که علاوه بر دستمزد پایین، شرایط ایمنی نیز در کارخانه‌های بنگلادش بسیار ضعیف است. در ماه ژوئن سال جاری فروریختن یک ساختمان 8 طبقه پوشاک در حومه داکا منجر به کشته بیش از هزار نفر از کارگران از جمله زنان و دختران شد.

علاوه بر آن آتش سوزی مهیب دیگری در یکی دیگر از کارخانه‌های پوشاک نیز منجر به کشته تعدادی دیگر از کارگران شد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار