امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۳:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51565
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۴
تعداد بازدید: 135
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نخستین همایش نمازیاوران تاکسیران در شهر تهران با حضور حجت‌الاسلام محسن ...

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نخستین همایش نمازیاوران تاکسیران در شهر تهران با حضور حجت‌الاسلام محسن قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز، حجت‌الاسلام مجتبی کلباسی قائم مقام ستاد اقامه نماز، سیدمحمدهادی ایازی معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، سیدجعفر تشکری هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، میثم مظفر مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران، حجت‌الاسلام میثم امرودی قائم مقام معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران و جمعی از یاوران نماز تاکسیران پیش از ظهر امروز (یکشنبه 31 شهریور ماه) در تالار ایوان شمس معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران برگزار شد.

*80 هزار خانه فرهنگ سیار در شهر تهران

میثم مظفر، مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران در ابتدا با گرامی‌ داشت هفته دفاع مقدس، بیانیه‌ای را از طرف همکارانش در تاکسیرانی قرائت کرد.

وی با اشاره به جابجایی چهار میلیون و 500 نفر مسافر در شهر تهران توسط 80 هزار تاکسی، رانندگان تاکسی را سکان‌داران خانه‌های فرهنگ سیار پایتخت دانست و افزود: این خانه‌های فرهنگ محلی برای تبادل و تضارب آرای شهروندان است و با اعتقاد به اینکه افضل اعمال خدمت به خلق است این کار حمل و نقل شهروندان را انجام می‌دهیم.

مظفر با بیان اینکه تاکسیرانان خود را یاوران نظام می‌دانند، ابراز داشت: تاکسیرانان در کنار کسب روزی حلال به ترویج فرهنگ و باورهای دینی همت می‌گمارند تا بتوانند کارآمدی دین در حکومت اسلامی را به نمایش بگذارند.

وی در انتهای سخنانش آمادگی تاکسیرانان برای اقامه نماز و اشاعه فرهنگ نماز در سطح شهر را به حجت‌الاسلام قرائتی اعلام کرد.

*افضل اعمال دعوت مردم به خداست/ لزوم برگزاری جلسات آموزش معارف دینی ویژه تاکسیرانان

حجت‌الاسلام مجتبی کلباسی، قائم‌ مقام ستاد اقامه نماز افضل اعمال در طی شبانه‌روز را دعوت مردم به خدا دانست و بیان داشت: با اینکه کسب روزی حلال و خدمت به مردم همه عبادت است، اما بهترین کار دعوت مردم به خداست و دعوت به نماز نیز همان دعوت مردم به خداست.

وی با اشاره به اینکه انسان‌هایی که نماز را سبک بشمرند، در زندگی روزمره‌شان به مشکل بر می‌خوردند، خواستار تهیه بروشور و برگزاری جلسات آموزشی ویژه رانندگان تاکسی توسط مسئولان ذیربط شد و افزود: در پرتو این کلاس‌ها تاکسیران با اطلاعاتی که کسب کردند، به ترویج دین در سطح شهر خواهند پرداخت، البته این به شرطی است که تاکسیرانان پیگیر باشند.

* دبیرخانه دائمی یاوران نماز در تاکسیرانی تأسیس می‌شود

حجت‌الاسلام میثم امرودی قائم مقام معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با بیان اینکه هر تاکسی به مثابه یک خانه فرهنگ قدرتمند است، ابراز داشت: نخستین همایش یاوران نماز ویژه تاکسیرانان شهر تهران برگزار شد که امیدواریم طرح یاوران نماز در سایر ارگان‌های شهرداری تهران اجرا شود، همچنین به زودی شاهد تأسیس دبیرخانه دائمی یاوران نماز در تاکسیرانی خواهیم بود.

وی با بیان اینکه تاکسیرانان از ابتدا نمازیاور بودند و اکنون نیز نمازیاور خواهند بود، ادامه داد: بسته‌های فرهنگی با محوریت نماز شامل سخنرانی و ... برای رانندگان تهیه خواهد شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار