امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۰۴:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51571
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۰
تعداد بازدید: 107
به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در برنامه پنجم، اجرای شبکه ملی اطلاعات به عنوان اصلی‌ترین وظیفه به ...

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در برنامه پنجم، اجرای شبکه ملی اطلاعات به عنوان اصلی‌ترین وظیفه به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تکلیف شده است.

امروز در پایان نیمه نخست سال 92، نیمی از برنامه پنج ساله پنجم سپری شده است و زمان برای انجام تعهدات برنامه به سراشیبی رفته است.

مراحل آغازین راه اندازی شبکه ملی اطلاعات در زمان وزارت رضا تقی‌پور، نخستین وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت احمدی‌‌نژاد آغاز شد.

رضا تقی‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت دهم که سنگ بنای اولیه ایجاد شبکه ملی اطلاعات در زمان او گذاشته شد، اجرای این پروژه را در 3 فاز تعریف کرده و گفته بود: این شبکه که راه‌اندازی آن تکلیف وزارت ارتباطات در برنامه پنجم است، در 3 فاز اجرایی خواهد شد.

وی در خصوص مراحل راه‌اندازی این شبکه، توضیح داد: فاز نخست در سه ماهه نخست (پایان خرداد) سال 91 به پایان می‌رسد و شامل تفکیک اینترنت و اینترانت است.

به گزارش فارس، بعدها این زمان به پایان نیمه اول 91 (شهریور 91) تغییر کرد.

وی گفته بود که فاز دوم تا پایان سال 92 به اتمام می‌رسد. در این مرحله قرار است مراکز داده استانی (دولتی) و خصوصی برای انتقال میزبانی‌ تمام سایت‌های داخلی به داخل کشور ایجاد شوند.

بنا به دعده تقی‌پور، قرار است این شبکه در پایان برنامه پنجم راه‌اندازی شود، در فاز سوم که فاز پایانی شبکه ملی اطلاعات است، مدیریت بومی شبکه (نرم‌افزارهای مدیریتی و نرم‌افزارهای امنیتی) در داخل کشور تکمیل می‌شود. در این مرحله مباحثی از جمله تکمیل دسترسی و ارتقای پهنای باند انجام خواهد شد.

البته وزیر وقت این را هم گفته بود که تکلیف وزارت ارتباطات در تکمیل شبکه ملی اطلاعات تا پایان برنامه پنجم، به این معنا نیست که در پایان برنامه پنجم، استفاده از این برنامه را آغاز خواهیم کرد. بلکه این شبکه به مرور در حال طراحی و ایجاد است و امیدواریم تا پایان برنامه پنجم تکمیل شود.
انتهای پیام/آ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها