امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۱:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5158
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۹
تعداد بازدید: 119
ابوالقاسم غلامحیدر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شوشتر اظهار کرد: با ایجاد دالان‌های گردشگری در خوزستان شرایط گردشگری و اقتصادی را در شهرستان ...

ابوالقاسم غلامحیدر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شوشتر اظهار کرد: با ایجاد دالان‌های گردشگری در خوزستان شرایط گردشگری و اقتصادی را در شهرستان شوشتر رونق می‌یابد.

عضو انجمن دوستداران میراث فرهنگی شوشتر درباره نگاه کلان به آثار تاریخی شوشتر افزود: باید در میراث فرهنگی کارهای کلانی انجام گیرد و ایجاد دالان‌های گردشگری از شوشتر به سایر نقاط میراثی در خوزستان و جاهای دیگر ایجاد کنند.

وی درباره ایجاد دالان‌های گردشگری در شوشتر خاطر نشان کرد: میراث فرهنگی می‌تواند با ایجاد دالان‌های گردشگری شوشتر، چغازنبیل، شوش و دالان ناسوناش، روناش، جندی شاپور و دالان گردشگری شوشتر، انشان و ایذه باعث ایجاد ارتباطاتی بین این شهرستان تاریخی با شهرهای دیگر شود.

غلامحیدر افزود: با ایجاد دالان‌ها میراث فرهنگی می‌تواند گردشگری پررونقی را ایجاد کند و فرصت‌های شغلی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی را برای شهرستان شوشتر  فراهم سازد.

وی در ادامه گفت: متاسفانه میراث فرهنگی دراین باره غفلت و کوتاهی می‌کند که باعث منزوی شدن این آثار تاریخی در شهر شده است و همین امر سبب شده که این آثار تاریخی گرانبها وضعیت ایده‌آلی پیدا نکنند.

* رابطه اورگانیت بین آثار

عضو انجمن دوستداران میراث فرهنگی شوشتر خاطر نشان کرد: ایجاد رابطه اورگانیت بین آثار تاریخی از ضرورت برخوردار است که میراث فرهنگی شوشتر دراین باره کوتاهی می‌کند و اقدامی انجام نداده است.

غلامحیدر افزود: یک اثر تاریخی در آن موقعیتی که قرار دارد در زمان قدیم رابطه اورگانیت بوده است مانند سرای افضل و بازار و بند میزان، آبشار و قلعه سلاسل که بین آن‌ها رابطه اورگانیت برقرار بود.

وی در پایان بیان کرد: میراث فرهنگی فقط بعضی از آثار تاریخی را در شوشتر مرمت می‌کند و اطلاع رسانی کافی درباره تاثیر تاریخی آن اثری بر تمدن شهری نداشته است.
انتهای پیام/72006/ر30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها