امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۰۵:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5160
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۹
تعداد بازدید: 106
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، مصطفی معین در نشست خبری روز جهانی آسم گفت: آسم یک چالش جهانی است و کشورها و دولت‌ها برنامه‌‌های ملی برای کنترل ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، مصطفی معین در نشست خبری روز جهانی آسم گفت: آسم یک چالش جهانی است و کشورها و دولت‌ها برنامه‌‌های ملی برای کنترل آن دارند چرا که آسم و آلرژی نسبت به 4 دهه گذشته شدت یافته و شیوع آن نیز زیاد بوده است.

معین ادامه داد: حدود یک میلیارد نفر در کل جهان به یکی از بیماری‌های تنفسی و آسم مبتلا هستند که حدود 300 میلیون نفر در سطح جهانی بیماری آسم دارند.

رئیس انجمن آسم و آلرژی ایران افزود: پیش‌بینی می‌شود تعداد مبتلایان به آسم تا سال 2020 به 400 میلیون نفر برسد که می‌تواند بار عظیمی بر دوش جوامع بگذارد.

رئیس مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی تصریح کرد: آسم رتبه 23 را در کل بیماری‌ها دارد و 15 میلیون نفر را دچار ناتوانی کرده است.

معین اظهار امیدواری کرد که با پیشگیری از شیوع این بیماری بتوان از شدت و بار درمانی این بیماری و هزینه‌های حاصله کاست.

رئیس مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی ادامه داد: در یک تحقیق که بر روی کودکان بیمار ایرانی انجام شده نشان داده که سالانه 500 هزار تومان هزینه دارو و درمان این کودکان می‌شود که کاهش بهره‌وری و رکود تحصیلی و هزینه‌های دیگر در آن در نظر گرفته نشده است.

معین شیوع آسم در سطح ملی را 5 تا 7.5 درصد دانست و گفت: آسم در کودکان سالانه 500 میلیون دلار هزینه برای کشور داشته است.

رئیس انجمن آسم و آلرژی ایران بیان کرد: شیوع علائم آسم رو به افزایش بوده است و 13.14 درصد افزایش پیدا کرده است.

معین آسم را معضل ملی و جهانی دانست و افزود: برای روز جهانی آسم شبکه‌ای متشکل از مرکز تحقیقات ایمولوژی، آسم و آلرژی، کرسی یونسکو در آموزش سلامت، کمیته کشوری آسم و آلرژی، انجمن آسم و آلرژی و مرکز مدیریت بیماری‌های غیرواگیر عهده‌دار این مراسم بوده و برنامه‌ریزی از پژوهش تا برگزاری این کنگره را برعهده گرفته است.

رئیس انجمن آسم و آلرژی ایران ادامه داد: اولین برنامه ملی کنترل آسم در ایران چند سال بود که مورد بحث بود که این برنامه به تصویب رسیده و امیدواریم به تصویب نهایی در دولت نیز برسد و همه دستگاه‌های اجرایی بتوانند با هم همکاری داشته باشند تا قدم مؤثری در پیشگیری اولیه از آسم برداشته شود.

معین ادامه داد: شعار امسال روز جهانی آسم این است که «شما می‌توانید بیماری آسم خود را کنترل کنید که امیدواریم مردم و بیماران با هماهنگی پزشک و دولت بتوانند کنترل آسم را در دست بگیرند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها