امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۴:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51601
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۳
تعداد بازدید: 62
به گزارش فارس، اندیشکده استراتفور در یادداشتی مدعی شد که واشنگتن آن‌قدرها هم برای مذاکره با ایران تحت فشار نیست. آن زمان که نیروهای آمریکایی در عراق ...

به گزارش فارس، اندیشکده استراتفور در یادداشتی مدعی شد که واشنگتن آن‌قدرها هم برای مذاکره با ایران تحت فشار نیست. آن زمان که نیروهای آمریکایی در عراق حضور داشتند، واشنگتن به ایران نیاز داشت اما اکنون چنین نیازی نیست. از سوی دیگر بسیاری از محافل در واشنگتن از همکاری دیپلماتیک با ایران مخالف هستند.

بر اساس گزارش فوق، پس از انتخاب مجدد اوباما به ریاست‌جمهوری، وی اکنون در ضعیف‌ترین موقعیت خود قرار دارد بالاخص پس از آنکه روسیه توانست از حمله نظامی به سوریه ممانعت کند. به این ترتیب اگر اوباما بخواهد به ایران زیاد امتیاز بدهد، سخت تحت فشار قرار خواهد گرفت.

به نوشته این اندیشکده آمریکایی، علاوه بر مشکلات داخلی، اوباما با موانع ژئوپلتیک هم در مسیر روابط دیپلماتیک با معنی با جمهوری اسلامی ایران مواجه است.

مذاکرات ایران و ایالات متحده موازنه قدرت در خاورمیانه را بر هم می‌زند و به نفع روابط ایالات متحده با متحدینش نیست. امتیاز دهی به ایران منجر به نگرانی شدید در عربستان سعودی و اسرائیل خواهد شد. سعودی‌ها و اسرائیلی‌ها نگران آن هستند که کاهش تنش بین ایران و آمریکا منجر به تقویت موضع ایران شده و به ضرر آنها تمام شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها