امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۵:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51608
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۴
تعداد بازدید: 81
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در یکی، دو هفته اخیر روزی نیست که خبر از انفجار جدیدی در عراق یکبار در محله سنی‌نشین و بار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در یکی، دو هفته اخیر روزی نیست که خبر از انفجار جدیدی در عراق یکبار در محله سنی‌نشین و بار دیگر در منطقه شیعه‌نشین منتشر نشود.

این انفجارها که تلاش‌های جدیدی برای اختلاف‌اندازی بین شیعه و سنی است بار دیگر موجب دخالت رهبران دینی این کشور شده است.

به نوشته روزنامه الحیات، پس از آنکه نماینده آیت‌الله سیستانی نسبت به این روند ابراز نگرانی کرد، «مقتدی صدر» رهبر دینی و سیاسی این کشور که مدتی است اعلام کرده در اعتکاف سیاسی به سر می‌برد و در سیاست دخالت نخواهد کرد در سخنانی نسبت به این اتفاقات ابراز نگرانی کرد.

وی با بیان اینکه شیعیان عراق مورد حمله قرار گرفته و هزاران قربانی داده‌اند، گفت: این هیچ توجیهی برای حمله به اهل‌سنت توسط کسانی که به دروغ خود را شیعه خوانده‌اند، نیست و حمله به اهل‌سنت و مساجد آنها خط قرمز ماست و حمله به سنی و شیعه، عراق را وارد آتشی می‌کند که نمی‌توان از آن خارج شد.

مقتدا صدر راه حل را وحدت و همبستگی شیعه و سنی دانست و افزود: تمام حملات علیه شیعیان کار اسرائیل و آمریکا یا کار کسانی است که اهل‌سنت آنها را از خود نمی‌دانند.

وی با بیان اینکه نباید اجازه داد چهره اسلام، تشیع و اهل‌تسنن توسط برخی جاهلان تخریب و مشوه شود، تصریح کرد: الازهر و علمای اهل‌سنت و مراجع شیعه باید برای خاموش کردن آتش این فتنه و شکل‌گیری فرهنگ وحدت و همبستگی تلاش کنند.

بنابر این گزارش در پی این سخنان و سخنان نمایندگان آیت‌الله سیستانی، «شیخ منذر العبیدی» خطیب جامع الرسول محمد(ص) اهل‌سنت عراق از این سخنان استقبال کرد و آنها را واجب الاطاعه از سوی همگان دانست.
انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها