امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۸:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51609
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۴
تعداد بازدید: 241
به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، نشست خبری «سعید مقیسه» مدیر شبکه تهران صبح امروز با حضور مدیران گروه‌های مختلف این شبکه و نمایندگان رسانه‌های ...

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، نشست خبری «سعید مقیسه» مدیر شبکه تهران صبح امروز با حضور مدیران گروه‌های مختلف این شبکه و نمایندگان رسانه‌های جمعی برگزار شد.
بنا بر این گزارش، مقیسه در این نشست گفت: شبکه تهران همزمان با فرا رسیدن فصل پاییز و زمستان با تولید و پخش ویژه برنامه‌های متنوع همچون زمانی برای عاشقی، بازرس فویل، نغمه عشاق و یک دشت عاشقی با بینندگان همراه می‌شود.
وی ادامه داد: در نیمه دوم سال بویژه فصل پاییز با سه برنامه روتین خود مانند رنگین کمان، بچه‌ها بیاین تماشا و مثبت من به استقبال نیمه فصل دوم سال می‌رود. برنامه مثبت من کاری از گروه کودک و نوجوان شبکه تهران با شروع سال تحصیلی جدید رنگ و بوی مدرسه می‌گیرد و ویژه فصل پاییز روی آنتن می‌رود.
وی افزود: این برنامه در فصل پاییز به موضوع مدرسه و آینده نوجوانان اختصاص دارد و موضوعاتی همچون نوجوان و سال تحصیلی جدید، نوجوان و آینده، من می‌توانم به نوجوان مسئولیت بدهیم، ابزار وجود، ساعات درس خواندن و استراحت روزانه و.... را شامل می‌شود که کارشناس برنامه موضوعات را تحلیل و بررسی و به نوجوانان راهکار ارائه می‌دهد. همچنین در برنامه مثبت من ویژه پاییز گزارش‌های موضوعی با حضور نوجوانان در مدرسه و مکان های آموزشی تولید می‌شود. ضمن اینکه زهرا بهروزمنش، پریناز چرمچی، مهیا اثناوندی، سینا راستگو، میثم بیدقی، محمد الله دادی مجریان این برنامه هستند. نویسندگی این برنامه را لیلی عاج و کارگردانی آن را محمدرضا حیدری بر عهده دارد.
مقیسه توضیح داد: برنامه زنده رنگین کمان ویژه کودکان که هر روز ساعت 14:15 از پخش می‌شود با انعطاف با مناسبت‌ها و رویدادهای نیمه فصل دوم سال روی آنتن می‌رود و برنامه تولیدی بچه‌ها بیاین تماشا که ویژه خردسالان تهیه می‌شود، فصل پاییز و زمستان در جدول پخش شبکه تهران قرار می‌گیرد.
مدیر شبکه دو سیما درباره آثار نمایشی شبکه تهران نیز عنوان داشت: گروه فیلم و سریال شبکه تهران با دو سریال زمانی برای عاشقی و باغ سرهنگ را برای نیمه فصل دوم سال در نظر گرفته است. مجموعه تلویزیونی «زمانی برای عاشقی» به کارگردانی محمدحسین لطیفی در 10 قسمت 45 دقیقه‌ای برای پخش در ایام محرم در مرحله تولید قرار دارد.
وی با بیان اینکه معصومه فرد شاهین تهیه کننده این مجموعه است،‌اظهارداشت: فرهاد قائمیان، علیرضا اوسیوند، نصرت میرعظیمی، کاظم هژیرآزاد، احمد علامه دهر، امین ایمانی، ابوالفضل همراه، امیر کاظمی، زهرا سعیدی، لیلا بلوکات، نفیسه روشن، سعیده عرب بازیگران این مجموعه هستند که به ایفای نقش می‌پردازد.
وی در ادامه توضیح داد: سریال دیگری که پخش آن را بعد از محرم آغاز می‌کنیم، سریال باغ سرهنگ است. مجموعه باغ سرهنگ به کارگردانی و نویسندگی فلورا سام و تهیه کنندگی مجید اوجی در 30 قسمت 40 به گروه فیلم و سریال شبکه تهران برای نیم فصل دوم سال در نظر گرفته شده ،این مجموعه در حال تدوین و صداگذاری است.این سریال که در ۳۰ قسمت ۴۰ دقیقه‌ای تولید شده، محمد مطیع، فرهاد آییش، مجید صالحی، نیما فلاح، مریم سعادت، آناهیتا همتی، سحر ولدبیگی، فاطمه هاشمی، افسر اسدی، فرهاد بشارتی، شمسی فضل‌اللهی و... بازیگران اصلی این مجموعه هستند.
مقیسه همچنین درباره برنامه‌های گروه دانش و اقتصاد شبکه تهران عنوان داشت: این گروه با برنامه‌های روتین سلامت محور مانند سیب سرخ پخش که روزهای یکشنبه و چهارشنبه هر هفته پخش می‌شود، سیب سبز که روزهای شنبه و سه‌شنبه‌ها پخش می‌شود، کلینیک تغذیه روزهای پنج شنبه در فهرست برنامه صبحگاهی شبکه قرار دارد.
وی افزود: برنامه گفت‌وگو محور مسیر پیشرفت نیز دوشنبه شب‌ها  و برنامه فناورانه با محوریت اطلاع رسانی در حوزه فناوری و اطلاعات روی آنتن می‌رود. برنامه تولیدی کسب و کار شبکه تهران با رویکرد تحلیل فضای کسب و کار، راه‌های جدید اشتغال‌ز‌‌ایی و کسب در آمد به زودی در جدول پخش قرار می‌گیرد. برنامه تولیدی – ترکیبی راهنمای خرید شبکه تهران نیز با محوریت هدایت و راهنمای  انتخاب صحیح در خرید لوازم منزل و تجهیزات الکترونیکی، تقویت هزینه‌های اقتصادی خانوار و ... تولید می‌شود. همچنین مسابقه بی‌سابقه یکی از برنامه‌های جدید و پرهیجان شبکه خواهد بود که اکنون در مرحله پیش تولید قرار دارد اما در توضیح بیشتر این مسابقه باید بگویم این مسابقه یک مسابقه مبتنی بر فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT Based) بوده که با بهره گیری از این ابزارها سعی در ایجاد رقابت و هیجانی وصف ناپذیر در بین خانواده های ایرانی و در نهایت شناسایی افراد با ذهن برتر در این زمینه دارد.
وی گفت: برنامه بورس و بازار سرمایه با محوریت بررسی بازار سرمایه اقتصادی به ویژه بازار بورس و برنامه ثروت آفرینان با موضوع تبدیل ایده‌ها و اختراعات به ثروت در مرحله پیش تولید است.
مدیر شبکه تهران افزود: سری جدید مستند 5 از تولیدات تامین برنامه شبکه تهران در 35 قسمت45 دقیقه با نمایش حیات وحش و طبیعت مانند  آمازون سبز، کوه کوسه ، حیات وحش کلن و..... همه روز به جزء جمعه‌ها ساعت 16:15 دقیقه به مدت 45 دقیقه پخش می‌شود. مستند کاوش در 300 قسمت 25 دقیقه ای در این مستند موضوعات مختلفی اعم از علمی، اجتماعی، کشاورزی، محیط زیست، پزشکی و...مطرح شده که توسط کارشناسان مجرب بررسی می‌شود. این مستند بر پایه دانش روز و آخرین تحقیقات است. مستند جذاب و دیدنی دانستنیها با زبانی ساده و روان طرز ساخت اشیاء پیرامون زندگی را به بینندگان آموزش می‌دهد و  این مستند محصول کشورهای کانادا- آلمان در سال 2012 است در 50 قسمت 20 دقیقه ای تولید شده است.
وی همچنین از پخش سری جدید برنامه انسان و طبیعت خبر داد و گفت: این مستند درباره انسانی است که در شرایط سخت طبیعت با مشکلات دست و پنجه نرم می‌کند و بر آنها غلبه می‌کند،مدت این برنامه ٤٠ دقیقه است. سری جدید برنامه مستند انسان و حیوان رویکردی در جهت سازگاری انسان جستجوگر و علاقمند به محیط زیست و دنیای وحش پیرامون خود دارد. حوادث واقعی، جشنواره فیلم های سینمایی، سریال کبری 11، بازرس فویل، عملیات ویژه نجات، گروه پلیس، تماشاخانه، تماشا5 عناوین دیگر برنامه‌های گروه تامین برنامه است که در فصل پاییز و زمستان در فهرست پخش برنامه های شبکه تهران قرار می گیرد.
مقیسه همچنین در تشریح برنامه‌های گروه تفریحات و سرگرمی در نیمه دوم سال نیز بیان داشت: این گروه هر روز صبح با برنامه صبحگاهی شهر ورزشی میهمان خانه شهروندان می‌شود، همچنین برنامه تهران ورزشی، میان برنامه سلام تاکسی، پله پنجم از دیگر برنامه‌های روتین این گروه است. مسابقه مشاغل – تاکسیرانی ، مسابقه قویترین ها، مسابقه باران، سری جدید مستند سرزمین دانایی، جاده – ورزشی، مسابقه فوت و فن – نمایش ایمایی، دیدنی ها – مردم نگاه پنج، ترین‌ها، جام دیجتیال در مرحله پیش تولید است و برنامه‌های مسابقه سه گانه ، جنگ‌های شبانه، آرزوهای ما، مسابقه مشاغل – رستوران داری و آموزش تیراندازی در مرحله طراحی نهایی قرار دارد.
مدیر شبکه تهران درباره برنامه‌های گروه اجتماعی شبکه نیز گفت:
گروه اجتماعی شبکه تهران که بیشترین برنامه روتین  و زنده شبکه را مانند سلام تهران، به خانه بر می گردیم، تهران 20، شب آفتابی، در شهر، در استان، شب به یاد ماندنی در فهرست پخش خود دارد که در نیم فصل دوم سال ویژه برنامه های مناسبتی ایام  سال را همچون روز دانش آموز، شب یلدا، آغاز  دهه فجر ، جشن عاطفه ها ، استقبال سال نو را در فهرست برنامه‌های آتی خود در فصل پاییز و زمستان دارد.
وی همچنین درباره برنامه‌های گروه سیاسی شبکه نیز توضیح داد:  مستند ویژه 13 آبان یک برنامه سی دقیقه‌ای ، مستند ویژه 16 آذر ماه یک برنامه سی دقیقه ای، مجموعه مستند ویژه دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی در 10 برنامه بیست دقیقه ای، مستند ویژه 29 اسفند یک برنامه سی دقیقه ای و مجموعه ترکیبی ویژه نوروز 1393( جهان در سالی که گذشت ) سیزده برنامه 15 دقیقه ای مهمترین برنامه های مطرح شده گروه سیاسی شبکه تهران در نیمه دوم سال است.
وی اظهارداشت: درباره برنامه‌های گروه معارف نیز باید بگویم این گروه در نیمه دوم سال برنامه‌های روتین خود را مانند تانیایش هر روز قبل از اذان، عطر عاشقی بعد از ظهر جمعه‌ها، بر کرانه نور، به سوی هدایت صبح جمعه‌ها، نماز جماعت، شاخه طوبی (ویژه برنامه مناسبتی اعیاد و شهادت ائمه)  و.... را طبق روال همیشه بر روی آنتن می برد ولی با نزدیک شدن ایام محرم و صفر ویژه برنامه‌های خاصی را برای سوگواری سالار شهیدان ابا عبدالله حسین (ع) تدارک می‌دهد که مهمترین آن عبارت از نغمه عشاق  با محوریت پخش مداحی‌های عزاداری سالار حسین (ع)، یک دشت عاشقی برنامه زنده ویژه محرم، مصرع عاشق، سوگواره، دلدادگان حسینی، آیه‌های سرخ، یاران شیدای حسین، چهل حدیث ازا مام حسین (ع) و... است که گروه‌های برنامه ساز آن را  در قالب برنامه‌های زنده، ترکیبی و مستند تهیه و تولید می‌کنند.
به گزارش فارس، مقیسه در این نشست در پاسخ به سوالی راجع به برنامه‌های بِرند شبکه تهران گفت: برنامه برند با برنامه مشهور فرق دارد. لزوما برنامه مشهور بهترین برنامه شبکه نیست.  ارزیابی شبکه‌ها بسیار کار سختی است. ما رنگین کمان برنامه‌های شبکه‌ها را باید با هم ببینیم. ذائقه‌سازی جزو وظایف رسانه است و ما نباید برنامه‌ای را به خاطر شهرت یا میزان مخاطب به عنوان برنامه برتر بدانیم. در حقیقت شبکه‌های سیما همه یک ماموریت را دنبال می‌کنند.
وی درباره میزان بودجه شبکه تهران نیز گفت: بودجه در سازمان قسمتی مشترک، قسمتی اختصاصی و قسمتی مشارکتی است. بودجه شبکه مشخص و دقیق نیست  بهره‌مندی شبکه‌ها از دارایی‌های سازمانی ممکن است آنها را توانمند‌تر یا ضعیف‌تر کند.
همچنین محمودی درباره ادامه ساخت سریال شاید برای شما هم اتفاق بیفتد عنوان داشت: در سری جدید قرار است فراخوان اعلام کنیم و از دانشجویانی که در رشته بازیگری تحصیل کرده‌اند استفاده کنیم. با این کار از بازیگران درجه دو و سه دیگر استفاده نمی‌کنیم.
کریمیان نیز درباره تبلیغات گل‌درشت برنامه به خانه برمی‌گریم گفت: این برنامه یکی از پر مخاطب‌ترین برنامه‌های تلویزیون است و ۱۵ سال سابقه پخش دارد و البته طبق دستور مستقیم مدیر شبکه در یک ماه گذشته قرار است میزان تبلیغات را کم کنیم.
مدیر شبکه تهران در پاسخ به پرسش فارس با این مضمون که یک دهه از پخش برنامه چرا گذشته، چه لزومی دارد که این برنامه دوباره پخش شود؟ این موضوع نشانه عقب‌گرد تلویزیون است، گفت: موضوع برنامه چرا، چراهایی است که خردسالان از خانواده و اطرافیانشان می‌پرسند و باید به شیوه مستدل پاسخ بشنوند. در سری جدید از مخاطبان تقاضا می‌کنیم که چراهای خردسالانشان را برای ما بفرستند. این برنامه در اوج خداحافظی کرد و ما آن را در اوج برگرداندیم.
کریمان هم درباره برنامه ساعت ۲۵ توضیح داد: این یک برنامه سرگرمی در حوزه موسیقی است و تخصصی نیست. ما قصد داریم از بهترین تیتراژ در دو دهه اخیر تجلیل کنیم.
مقیسه همچنین در پاسخ به فارس درباره برنامه شب به یاد ماندنی و میزان مشارکت در آن گفت: این برنامه به عروسی‌های معمولی می‌پردازد که علاوه بر شادی پاک هم هست. هدف اصلی شبکه تهران پول درآوردن نیست. ما بنگاه تجاری نیستیم و کار فرهنگی می‌کنیم. اگر یک برنامه‌ای تبلیغاتش خیلی رو باشد؛ اداره کل بازرگانی اعلام می‌کند که باید در بخش آگهی‌های تجاری پخش شود.
وی درباره برنامه سینما اکران نیز گفت: این برنامه رقیب سینما هفت نیست و ما رقیب سایر شبکه‌ها نیستیم. وی همچنین از تولید و پخش سری جدید سرزمین دانایی در فصل پاییز و زمستان خبر داد.
فارسیجانی نیز درباره سریال‌های خارجی شبکه تهران در نیمه دوم سال گفت: هشدار برای کبرا ۱۱ تا آخر پاییز پخش می‌شود و سری جدید عملیات ویژه نجات نیز تا آخر پاییز روی آنتن می‌رود. ضمن اینکه ما سریال کره‌ای شمشیر و گل محصول سال ۲۰۱۳ را هم برای پخش داریم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها