امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۲۱:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51626
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۱
تعداد بازدید: 57
امیر خجسته نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به ارائه گزارشی از ...

امیر خجسته نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به ارائه گزارشی از جلسه عصر امروز (یکشنبه) اعضای کمیسیون امور شوراها پرداخت و اظهار داشت: بررسی قانون تشکیل اتحادیه شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در دستور کار این جلسه قرار داشت.

وی افزود: گستردگی و تنوع عملکرد و خدمات شهرداری‌ها در کشور باعث شده است تا علاوه بر نیاز شهرداری‌ها به مسائل روز و جدید، شرایطی فراهم شود که این بخش از مدیریت شهری، رویکردی بین‌المللی داشته و حضور آن در عرصه جهانی، نیاز به ساز و کار مشخص داشته باشد.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس تشکیل هرگونه اتحادیه برای فعالیت‌های صنفی را گامی مثبت در راه پیشبرد اهداف آن مجموعه دانست و تصریح کرد: اینکه طبق قانون احزاب یا به توجه به مسائل صنفی و شغلی، اتحادیه‌ای برای پیگیری امور تشکیل شود، امری بسیار مثبت است ولی این تشکیلات نباید به گونه‌ای باشد که در امور حاکمیتی کشور دخالت کند.

وی نظارت بر فعالیت شهرداری‌ها را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: نهادهای مردمی لازم است که در کنار دولت و نهادهای نظارتی، بر امور جاری نظارت داشته باشند.

خجسته در پایان خاطرنشان کرد: در این جلسه مصوب شد تا هیئت تشکیل اتحادیه شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور مراعی مانده و مقرر شد تا جزئیات آن با تشکیل کارگروهی به دقت بررسی شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها