امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۰۳:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5163
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۹
تعداد بازدید: 168
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس سردار حسین ذوالفقاری فرمانده مرزبانی ناجا در حاشیه همایش یک روزه فرماندهان مرزبانی و مراکز آموزش کل کشور در جمع ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس سردار حسین ذوالفقاری فرمانده مرزبانی ناجا در حاشیه همایش یک روزه فرماندهان مرزبانی و مراکز آموزش کل کشور در جمع خبرنگاران گفت: در این همایش عملکرد مرزبانی در سال 91 مورد بررسی قرار گرفت و از رده‌های برتر تقدیر به عمل آمد.

سردار ذوالفقاری در ادامه گفت: در سال 91، 200 کیلومتر از خلاء‌های مرزی کشور توسط نیروهای مرزبانی تحت پوشش قرار گرفت که در بحث جلوگیری از ورود مواد مخدر شاهد ده درصد کاهش را به همراه داشت.

وی افزود: با این اقدام همچنین ورود سلاح 40 درصد کاهش، ورود مشروبات الکلی 27 درصد کاهش، ورود دخانیات 14 درصد کاهش ورود متجاوزان مرزی 17 درصد کاهش و خروج اتباع ایرانی به صورت غیر مجاز 33 درصد کاهش داشته است.

وی در ادامه افزود: در سال 91 گروگان‌گیری که منشاء فرامرزی داشته باشد 50 درصد کاهش داشته و در خصوص کشفیات مواد مخدر 38 درصد افزایش، کشف قاچاق سوخت 92 درصد افزایش داشته است.

فرمانده مرزبانی ناجا در ادامه گفت: در سال گذشته تعداد شهدای ما در مبارزه با قاچاق کالا، مواد مخدر، مشروبات و برخورد با اشرار 26 درصد کاهش داشته و در همین خصوص مجروحین نیروهای مرزبانی 49 درصد نیز کاهش داشته‌ است.

وی در ادامه گفت: در سال جاری نیز عملیات‌های نیروهای مرزبانی از ابتدای سال افزایش داشته و مناطقی که در کنترل مرزبانی نبوده هم‌اکنون نیروهای ما در آنجا مستقر شده و کارهای عمرانی در این مناطق در حال انجام است.

سردار ذوالفقاری گفت: یکی از این مناطق جنوب سراوان در استان سیستان و بلوچستان است که برای اولین بار در تاریخ کشور نیروهای مرزبانی در آن مستقر شده‌ است که قبل از استقرار نیروهای مرزبانی روزانه 2 الی سه میلیون لیتر سوخت از این منطقه به صورت قاچاق از کشور خارج می‌شد.

وی در ادامه با اشاره به کشفیات اخیر مرزبانی گفت: طی دو عملیات در 48 ساعت گذشته مقدار 4 هزار و 200 کیلوگرم مواد مخدر کشف شده که در این عملیات‌ها سه تن از اشرار به هلاکت رسیده‌اند و یک نفر مجروح شده و 6 دستگاه موتورسیکلت و یک قبضه سلاح نیز از آن‌ها توقیف شده است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها