امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۱۹:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51634
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۲
تعداد بازدید: 28
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی اکبر نجاتی صفا افزود: تعداد تخت‌های روانپزشکی به ویژه در شهرهای بزرگ بسیار کمتر از حد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی اکبر نجاتی صفا افزود: تعداد تخت‌های روانپزشکی به ویژه در شهرهای بزرگ بسیار کمتر از حد نیاز است و این بیماران برای بستری شدن انتظار می کشند.

وی اظهار داشت: بیماران روانپزشکی هزینه های سنگین برای درمان پرداخت می کنند به همین دلیل نقش حمایتی بیمه‌ها به خصوص بیمه‌های تکمیلی در پوشش‌ دهی درمانی این دسته از بیماران بسیار ضروری است .

نجاتی صفا ادامه داد: بالا بودن هزینه درمان و بستری شدن بیماری‌های روانی مزمن مشکلات زیادی را بر خانواده ها و جامعه تحمیل می کند با این حال بسیاری از بیمه ها هزینه‌ای بابت روان درمانی پرداخت نمی کنند.

وی از برگزاری سی‌امین کنگره سالیانه انجمن علمی روانپزشکان که از 30 مهرماه تا سوم آبان ماه در تهران برگزار می‌شود خبر داد و گفت: کنگره امسال با موضوع روانپزشکی پسیکوسوماتیک یا همان طب روان‌تنی برگزار می شود که در آن بیشتر جنبه‌های روانپزشکی و روانشناختی بیماری‌های جسمی بحث و بررسی می شود .

نجاتی صفا خاطر نشان کرد: نقش روانپزشکان در بیمارستان‌های عمومی،ارائه خدمات به بیماران بستری یا سرپایی ،ارائه خدمات روانپزشکی رابط - مشاور، آموزش طب روان‌تنی در قسمت‌های مختلف، سایکوفارماکولوژی در بیماران طبی و روان‌درمانی در اختلالات پسیکوسوماتیک از جمله موضوعاتی هستند که دراین کنگره مورد بحث قرار خواهند گرفت.

وی افزود: سخنرانی و سمپوزیوم‌هایی نیز در قالب موضوعات چون ارتباط روانپزشکی با بیماری‌های غدد و گوارش، بیماری های ریوی و سرطان، رابطه درد و روانپزشکی، طب سالمندی و مسائل روان‌تنی، روان‌درمانی در بیماران مبتلا به اختلالات جسمی، اختلالات شبه جسمی برگزار خواهد شد .

بر اساس این گزارش، سی‌امین کنگره سالیانه انجمن روانپزشکان ایران به مدت چهار روز از تاریخ 30 مهر تا 3 آبان ماه در سالن اجتماعات بیمارستان میلاد تهران برگزار می‌شود.
 انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها