امروز : دوشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۶ - 2017 March 27
۰۶:۰۳
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51640
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۴
تعداد بازدید: 123
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد اللهیاری فومنی مدیر کل اداره کتاب وزارت ارشاد به عنوان دبیر ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد اللهیاری فومنی مدیر کل اداره کتاب وزارت ارشاد به عنوان دبیر بیست‌ویکمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران منصوب شد.

وی دو دوره مسئول نشر مکتوب نمایشگاه قرآن، 4 دوره دبیر هفته کتاب از دوره هفده تا بیستم بوده است، دو دوره مدیر کمیته نظارت و ارزشیابی محتوایی و یک دوره هم در سمت معان نمایشگاه کتاب فعالیت داشت.

البته در زمان محسن پرویز معاون فرهنگی سابق وزارت ارشاد دو دوره مشاور رئیس نمایشگاه کتاب بوده و از دوره بیست و دوم نمایشگاه تا به امروز عضو شورای سیاستگذاری بزرگترین پروژه فرهنگی کشور یعنی نمایشگاه کتاب است.

وی در سال 1382 همزمان با دوران تحصیل وارد فرهنگی‌ترین وزارتخانه یعنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شد و به عنوان مشاور در کنار محسن پرویز ادامه فعالیت داد، پیش از آن معاون محمدرضا وصفی در دفتر اداره کل مجامع و تشکل‌های فعالیت‌های فرهنگی بود. در سال 86 جوان نمونه فرهنگی و در سال 90 مدیر برگزیده وزارت ارشاد است.

الهیاری فومنی تاکنون 5 مقاله علمی پژوهشی به زبان فارسی و انگلیسی نوشته و مسلط به سه زبان عربی، ‌انگلیسی و فرانسه است، او در کنار تحصیل در رشته دکترای علوم سیاسی از نگارش و تالیف نیز به دور نبود؛ در کارنامه تالیفات وی می‌توان مجموعه یک جلدی «تاریخ تحول پرونده هسته‌ای ایران» که سال 1390 از سوی دانشگاه امام صادق(ع) منتشر شد را دید، اثر دیگر وی که سال 1389 منتشر شده با عنوان «وضعیت کتاب و کتابخوانی در جهان» در قالب 11 جلد در اختیار علاقه‌مندان قرار دارد.

همایون امیرزاده هم به عنوان مشاور اجرایی و نماینده تام‌الاختیار معاونت فرهنگی در ستاد بیست و یکمین دوره همکاری می‌کند.

بیست و یکمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران آبان ماه سال جاری در سراسر کشور برگزار می‌شود.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها