امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۰۹:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5165
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۹
تعداد بازدید: 176
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس سردار حسین ذوالفقاری فرمانده مرزبانی ناجا در حاشیه همایش یک روزه فرماندهان مرزبانی و مراکز آموزش کل کشور فرمانده ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس سردار حسین ذوالفقاری فرمانده مرزبانی ناجا در حاشیه همایش یک روزه فرماندهان مرزبانی و مراکز آموزش کل کشور فرمانده مرزبانی ناجا در خصوص اهداف سال 92 این فرماندهی گفت: هدف کلی این مرزبانی افزایش 4. 5 درصدی کنترل مرزهای کشور از طریق پوشش خلاء‌های مرزی تا پایان سال است.
وی در خصوص دیگر اهداف مرزبانی ناجا در سال 92 گفت: به کارگیری مرزیاران در سال جاری به صورت نیمه وقت و تمام وقت از مرز‌نشینان کشور، افزایش سهمیه سوخت مرزنشینان، ایجاد پایگاه‌های اطلاعاتی در پاسگاه‌های مرزی و احداث واحدهای جدید شامل سه واحد در منطقه‌های سیرکان، نگور و هنگ مرزی زاهدان در استان سیستان و بلوچستان و همچنین پاسگاه جدید در منطقه ثلاث باباجانی در منطقه غرب کشور از دیگر این اهداف است.
سردار ذوالفقاری پیگیری مدرن‌سازی خطوط مرزی و پاسگاه‌های مرزی ایران و افغانستان را از اهداف مهم مرزبانی در سال جدید است.
وی در ادامه گفت: امسال قصد داریم بر روی تمام شناورهای صیادی در منطقه خلیج فارس GPS نصب کنیم که بتوانیم این شناورها را در هنگامی که از منطقه آب ایران خارج می‌شوند کنترل و همچنین اگر اتفاقی برای آن‌ها بیفتد نسبت به امداد رسانی به آن‌ها اقدام کنیم.
فرمانده مرزبانی ناجا گفت: اختصاص یک روز به نام روز مرزبان در سیر تصویب قرار گرفته است که در صورت موافقت امسال در فصل تابستان یک روز به نام روز مرزبان اختصاص داده می‌شود.
وی ضمن اشاره به تغییر لباس نیروهای دریایی اعلام کرد: بزرگترین فعالیت مرزبانی در سال 92 حفظ و برقرار کردن امنیت انتخابات است که با کنترل ورودها و خروج‌های مرزی امکان هر گونه ایجاد ناامنی را در کشور و در زمان انتخابات از بین خواهیم برد.
وی در این خصوص گفت: تاکنون هیچگونه فعالیت برای ایجاد ناامنی در فضای کشور از مرزها گزارش نشده است و مرزبانی در خصوص برقراری امنیت انتخابات شوراهای منطقه‌ای در مناطق مرزنشین امنیت را به خوبی برقرار خواهد کرد.
سردار ذوالفقاری در ادامه افزود: امسال شناورهای جدیدی وارد سیستم دریابانی فرماندهی مرزبانی ناجا شده‌اند که این شناورها قابلیت کنترل و گشت‌زنی در عمیق بالا و با تجهیزات به روز را در اختیار دارند که البته شناورهای قبلی دریابانی نیز بومی سازی و از طریق بومی سازی بازسازی شده‌اند و تجهیزات به روز بر روی آنها نصب گردیده است.
وی در پایان گفت: تمام اسکله‌های موجود در کشور تحت کنترل مرزبانی و گمرک قرار دارد و نیروهای دفاعی اعم از ارتش و سپاه دارای اسکله‌هایی در مناطق دریایی صرفا برای عملیات نظامی و دفاعی هستند که امنیت این اسکله‌ها به خوبی با پالایش‌های اطلاعاتی و حفاظتی و همچنین نظارت کامل فرماندهان این نیروها انجام می‌شود و هیچ گونه گزارشاتی از قبیل ورود کالا از این اسکله‌ها واقعی نیست و تماما کذب است. 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها