امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۰:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51651
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۰
تعداد بازدید: 67
قاسم عزیزی نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به جلسه عصر ...

قاسم عزیزی نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به جلسه عصر امروز کمیسیون برنامه و بودجه پارلمان، اظهار داشت: در این جلسه مسئولیت بررسی سوابق و صلاحیت داوطلبان تصدی دادستانی دیوان محاسبات کشور به کمیته امور عمومی و دفاعی کمیسیون محول شد.

وی افزود: همچنین در این جلسه مهلت ثبت‌نام و ارسال مدارک و سوابق کاندیداهای تصدی پست دادستانی تا پایان وقت اداری روز سه‌شنبه دوم مهرماه تمدید شد.

عزیزی همچنین خاطر نشان کرد: تاکنون 14 نفر کاندیدای تصدی دادستانی دیوان محاسبات شدند و ثبت‌نام کردند، طبق مصوبه کمیسیون برنامه و بودجه، کمیته عمومی کمیسیون باید از بین ثبت‌نام‌کنندگان سه نفر را انتخاب و برای بررسی صلاحیت به کمیسیون معرفی خواهد کرد، کمیسیون برنامه و بودجه هم باید از بین این سه نفر یک نفر را برگزیند و برای اخذ رأی اعتماد به صحن علنی معرفی کند.

رئیس کمیته عمومی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اعلام کرد: تاکنون محمد نبوتی، فیاض شجاعی، صادق منتی‌نژاد، مقدمی‌زاد، فتح‌الله رحیمی، ابراهیم خانی، فرهاد تجری، مهدی امیری‌اصفهانی، اصغر عربیان، علی‌اصغر شفیعی‌خورشیدی از قضات دادگستری، علی آل‌بویه، محمدحسن پیرزاده، حسین آقایی‌جنت‌مکان و احمد اسدیان برای تصدی پست دادستانی دیوان محاسبات کشور مدارک خود را به کمیسیون برنامه و بودجه ارسال کردند.

وی دارا بودن مدارک تحصیلی در گرایش‌های مختلف رشته حقوق و همچنین رشته فقه و مبانی حقوق اسلامی و همچنین داشتن سوابق و تجربه در دیوان محاسبات، قضات قوه قضائیه و کادر قضایی سازمان بازرسی کل کشور را از جمله معیارهای لازم برای انتخاب دادستان دیوان محاسبات اعلام کرد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار