امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۲۰:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51679
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۱
تعداد بازدید: 91
رحیم زارع نماینده مردم آباده در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به جلسه ...

رحیم زارع نماینده مردم آباده در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به جلسه امروز کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس در جلسه امروز خود بررسی و اصلاح طرح تمدید مهلت اجرای آزمایشی قانون اصلاح بیمه اجباری مسئولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی در مقابل اشخاص ثالث اعاده شده از سوی شورای نگهبان را در دستور کار خود داشته‌اند که به منظور تأمین نظر شورای نگهبان عبارت «دولت‌مکلف است اقدامات قانونی لازم را در جهت دائمی کردن قانون فوق ظرف شش ماه از تاریخ تصویب تمدید به عمل آورد» که مغایر با اصل 74 قانون اساسی دانسته شده بود حذف شد.

وی افزود: همچنین در جلسه امروز طرح تثبیت بهای خدمات کالاهای عمومی و نیز طرح سامان‌دهی تخصیص ارز در شرایط اقتصاد مقاومتی که در زمان اعمال شدید تحریم‌ها بر کشور و نیز جهش قیمت کالاها توسط نمایندگان تهیه شده بود در دستور کار قرار گرفت که به دلیل بهبود شرایط و نیز لغو برخی تحریم‌ها طرح‌های مذکور از دستور کار خارج شد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: در ادامه جلسه بررسی طرح معافیت مسکن مهر از مالیات ماده 104 قانون مالیات‌های مستقیم در دستور کار قرار داشت که مقرر شد تا طرح مذکور در لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم ادغام شده و در قالب این لایحه مورد بررسی و تصویب قرار گیرد.

همچنین طرح اصلاح بند 2 و 3 قانون بودجه سال 91 به منظور تنظیم بازار خرید و فروش ارز به کمیسیون ارائه شده بود به دلیل اینکه مشمول مرور زمان شده بود از دستور کار خارج شد.

زارع خاطرنشان کرد: علاوه بر این، طرحی با قید یک فوریت و با عنوان مبارزه با اخلال ارزی و مجازات اخلال‌گران به کمیسیون ارائه شده بود که با توجه به تصویب لایحه مبارزه با قاچاق کالا و ارز تصویب این طرح غیر ضرور دانسته شد و این طرح نیز همانند سه طرح دیگر از دستور کار کمیسیون خارج شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها