امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۱:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5168
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۹
تعداد بازدید: 178
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس عظیم میرزازاده در مراسم تقدیر از برگزیدگان ششمین جشنواره آموزشی شهید مطهری افزود: 70 فرآیند اموزشی در خصوص ششمین ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس عظیم میرزازاده در مراسم تقدیر از برگزیدگان ششمین جشنواره آموزشی شهید مطهری افزود: 70 فرآیند اموزشی در خصوص ششمین جشنواره آموزشی شهید مطهری به مرکز ارسال شد تا مورد ارزشیابی قرار گیرد.

وی ادامه داد: حوزه‌های ششمین جشنواره در خصوص برنامه‌های آموزشی توزیع و بازنگری شد و به زمینه‌های تکنیک‌های آموزش پزشکی، سنجش، ارزشیابی و اثرپذیری، مدیریت و رهبری، مشاوره و راهنمایی، فعالیت فرهنگی، قوانین آموزشی و محصولات آموزشی تقسیم شد.

میرزازاده ادامه داد: 54 فرآیند آموزشی در اختیار داوران قرار گرفت تا مورد ارزیابی بر اساس شاخص‌های هدف‌گذاری، انتخاب روش‌های مناسب مورد نقد قرار گیرند و بدین ترتیب 21 فرآیند برای بررسی در جشنواره آموزشی به دبیرخانه ارسال شد.

برگزیدگان جایزه کشوری در حوزه سامانه مجازی و داروهای ترکیبی

در رئیس مرکز توسعه مطالعات دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: از میان فرآیندهای ارسال شده 10 فرآیند برتر انتخاب گردید و در میان مجموعه پروژه‌های ارسال شده به وزارت بهداشت دو فرآیند طراحی و راه‌اندازی سامانه راند مجازی دانشگاه (سرمد) و راه‌اندازی مرکز آموزش و فناوری داروهای ترکیبی به عنوان برگزیدگان کشوری جشنواره انتخاب شدند.

وی با بیان اینکه برای ارتقای آموزش پزشکی در آینده نیازمند سرمایه‌گذاری در شرایط امروز هستیم افزود: تقویت و آشنایی اعضای هیأت علمی با حوزه آموزش پزشکی با هدف شناسایی زوایای کار تحقیقاتی به صورت برگزاری دوره‌های توانمند‌سازی در حال انجام است.

حمایت‌های مادی و معنوی از طرح‌های نوآورانه

میرزازاده ادامه داد: تحقیقات نوآورانه با عنوان "طرح‌های توسعه آموزش" در مرکز توسعه مطالعات در حال راه‌اندازی است تا محققان آنها از مشاوره کارشناسان و حمایت‌های مادی برخوردار شوند.

رئیس مرکز توسعه مطالعات دانشگاه علوم پزشکی تهران همچنین از تقویت تعامل میان بیمارستان‌ها، دانشگاه‌ها و دفاتر توسعه مطالعاتی خبر داد و گفت: در سال‌های آینده زمینه را برای توانمند‌سازی بیشتر اساتید و دانشجویان فراهم می‌کنیم.

وی گفت: در همین زمینه افزایش حضور دانشجویان مقطع دکترا و کارشناسی ارشد به عنوان مجری و همکاری طرح مطرح است.

برگزاری دوره های MSD به صورت مجازی

میرزازاده ادامه داد: قرار است دوره‌های کارشناسی ارشد به صورت مجازی، الکترونیکی و از راه دور راه‌اندازی شود تا از این طریق دستیاران و اعضای هیأت علمی در کنار فعالیت روزمره خود، دوره‌های مدون آموزشی را بگذرانند و سطح آموزشی خود را ارتقا دهند.

وی ادامه داد: دانشجویان نیز همزمان می‌توانند دوره‌های منتهی به دو مدرک را از طریق آموزش‌های مجازی کسب کنند.

انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها