امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۷:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51706
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۳
تعداد بازدید: 98
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از دویچه وله، اتحاد احزاب دمکرات مسیحی و سوسیال مسیحی آلمان به رهبری آنگلا مرکل توانست ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از دویچه وله، اتحاد احزاب دمکرات مسیحی و سوسیال مسیحی آلمان به رهبری آنگلا مرکل توانست با حدود 42 درصد آرا، اکثریت کرسی‌های پارلمان را بدست آورد.

نتایج شمارش آرا نشان می‌دهد که حزب دمکرات مسیحی (CDU) به رهبری آنگلا مرکل پیروز انتخابات پارلمانی آلمان در سال 2013 است. این حزب به همراه «حزب خواهر» خود یعنی حزب سوسیال مسیحی در ایالت بایرن (CSU) مجموعاً حدود 5/ 42 درصد از آرا را به خود اختصاص دادند.

این دو حزب مسیحی که دارای فراکسیون مشترکی در پارلمان آلمان هستند، به نام «اتحاد احزاب مسیحی» (Union) شهرت دارند.

حزب سوسیال دمکرات آلمان (SPD) که با «پر اشتاین بروک» به عنوان نامزد این حزب برای تصدی مقام صدراعظمی در این انتخابات شرکت کرده بود، توانست حدود 26 درصد آرا را کسب کند.

حزب سبزها که در دوران رقابت‌های انتخاباتی گفته بود مایل به ائتلاف با سوسیال دمکرات‌هاست در انتخابات 2013 توانست حدود 8 درصد آرا را بدست آورد.

حزب دمکرات آزاد (لیبرال)‌ (FDP) که در چهار سال گذشته در ائتلاف حاکم حضور داشته توانست تنها 6/ 4 درصد آرا بدست آورد.

حزب چپ آلمان نیز با 8.5  درصد آرا بار دیگر در پارلمان فدرال آلمان حضور خواهد داشت. گرچه حزب چپ آلمان در برخی ایالت‌های آلمان با دیگر احزاب، در دولت‌های ایالتی‌ همکاری می‌کند، اما در سطح کشوری (فدرال) هیچ یک از احزاب مهم مایل به ائتلاف با حزب چپ نیست.

به نظر میرسد این آمار نتایج نهایی انتخابا پارلمانی آلمان باشند.

در همین حال فرانسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه که کشورش متحد آلمان در طرحهای اقتصادی اتحادیه اروپا است بلافاصله پیروزی مرکل را به وی تبریک گفت.

دفتر کاخ ریاست جمهوری فرانسه همچنین از مرکل دعوت کرد به زودی به پاریس سفر کند.
انتهای پیام/ص
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها