امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۰:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51711
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۰۳
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از بی بی سی، با مشخص شدن نتایج اولیه انتخابات پارلمانی و پیروزی حزب «اتحاد احزاب مسیحی» ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از بی بی سی، با مشخص شدن نتایج اولیه انتخابات پارلمانی و پیروزی حزب «اتحاد احزاب مسیحی» آنگلا مرکل که رهبری این احزاب را برعهده دارد  از این پیروزی به عنوان یک نتیجه و پیروزی فوق‌العاده یاد کرد و از حزبش خواست که آن را جشن بگیرد.

براین اساس آنگلا مرکل همچنان صدراعظم آلمان باقی خواهد ماند و برای سومین بار به عنوان رئیس دولت انتخاب خواهد شد.

نتایج شمارش آرا نشان می‌دهد که حزب دمکرات مسیحی (CDU) به رهبری آنگلا مرکل پیروز انتخابات پارلمانی آلمان در سال 2013 است. این حزب به همراه «حزب خواهر» خود یعنی حزب سوسیال مسیحی در ایالت بایرن (CSU) مجموعاً حدود 42.5 درصد از آرا را به خود اختصاص دادند.

این دو حزب مسیحی که دارای فراکسیون مشترکی در پارلمان آلمان هستند، به نام «اتحاد احزاب مسیحی» (Union) شهرت دارند.

حزب سوسیال دمکرات آلمان (SPD) که با «پر اشتاین بروک» به عنوان نامزد این حزب برای تصدی مقام صدراعظمی در این انتخابات شرکت کرده بود، توانست حدود 26 درصد آرا را کسب کند.

حزب سبزها که در دوران رقابت‌های انتخاباتی گفته بود مایل به ائتلاف با سوسیال دمکرات‌هاست در انتخابات 2013 توانست حدود 8 درصد آرا را بدست آورد.

حزب دمکرات آزاد (لیبرال)‌ (FDP) که در چهار سال گذشته در ائتلاف حاکم حضور داشته توانست تنها 4.6 درصد آرا بدست آورد.

حزب چپ آلمان نیز با 8.5 درصد آرا بار دیگر در پارلمان فدرال آلمان حضور خواهد داشت. گرچه حزب چپ آلمان در برخی ایالت‌های آلمان با دیگر احزاب، در دولت‌های ایالتی‌ همکاری می‌کند، اما در سطح کشوری (فدرال) هیچ یک از احزاب مهم مایل به ائتلاف با حزب چپ نیست.

به نظر میرسد این آمار نتایج نهایی انتخابا پارلمانی آلمان باشند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار