امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۶:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5172
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۹
تعداد بازدید: 183
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، هوشنگ امامی در نشست خبری بیست و چهارمین کنگره فیزیوتراپی ایران به مشکلات و مسائلی که فیزیوتراپی با آن مواجه است ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، هوشنگ امامی در نشست خبری بیست و چهارمین کنگره فیزیوتراپی ایران به مشکلات و مسائلی که فیزیوتراپی با آن مواجه است پرداخت و گفت: تعرفه فیزیوتراپی پایین است و نمی‌تواند جوابگوی هزینه‌های کلینیک‌های فیزیوتراپی باشد چرا که اگر قرار باشد در عرض یک ساعت 3 تا 4 بیمار ویزیت شوند به دلیل تعرفه‌های پایین، 7 تا 8 بیمار ویزیت می‌شوند که این امر باعث می‌شود که کیفیت درمان پایین بیاید و ضرر آن متوجه مردم باشد.

دبیر اجرایی بیست و چهارمین کنگره فیزیوتراپی ایران ادامه داد: متاسفانه فیزیوتراپی یک دبیرخانه و دفتر در وزارتخانه ندارد و در استان‌ها نیز ما مدیرکل توانبخشی در معاونت‌های درمان نداریم.

امامی متذکر شد: فیزیوتراپی جزء مشاغل سخت نیست اگر چه فیزیوتراپیست‌ها با اشعه سر و کار دارند.

دبیر اجرایی بیست و چهارمین کنگره فیزیوتراپی ایران ادامه داد: مداخله گروه‌های دیگر در رشته فیزیوتراپی باعث شده که دید مردم به فیزیوتراپی منفی شود و متاسفانه ما نتوانیم نتیجه مطلوب را بگیریم.

امامی متذکر شد: متاسفانه ما در هیئت مدیره نظام پزشکی کشور نیز کرسی متسقل نداریم  و باید در کنار رشته‌های لیسانسیه پروانه‌دار قرار بگیریم که متاسفانه این لیسانسیه‌ها هیچ سنخیتی با ما ندارند و نمی‌توانند از حقوق ما دفاع کنند.

در ادامه این نشست خبری، محمد اکبری دبیر علمی بیست و چهارمین کنگره فیزیوتراپی ایران به شایع‌ترین بیماری‌هایی که به فیزیوتراپی نیاز پیدا می‌کنند پرداخت و گفت: آسیب‌های اسکلتی عضلانی، عصبی و از جمله بیمارانی که دچار آرتروز مفاصل هستند و افرادی که دچار سکته‌های قلبی و مغزی شده‌اند از جمله بیماران ما هستند.

دبیر علمی بیست و چهارمین کنگره فیزیوتراپی ایران ادامه داد: حیطه کار فیزیوتراپی در بیماری‌های عصبی، ارتوپدی، جراحی، زنان و زایمان، رماتیسمی، پوستی، قلبی عروقی و تنفسی است.

اکبری ادامه داد: یکی از مهمترین چالشهای فیزیوتراپیست‌ها مدرک تحصیلی آن‌ها در ایران است که مدرک کارشناسی است که با توجه به پیشرفت‌های فیزیوتراپی،‌این مقطع نمی‌تواند پاسخگوی آخرین روش و مدتها باشد.

اکبری به بیست و چهارمین کنگره فیزیوتراپی ایران که از تاریخ 18 تا 20 اردیبهشت در هتل المپیک برگزار می‌شود پرداخت و گفت: امسال 2 هزار نفر شرکت کننده داریم که از این تعداد 210 مقاله برای کنگره ارسال شده است.

دبیر علمی بیست و چهارمین کنگره فیزیوتراپی ایران افزود: 41 سخنرانی و 105 پوستر و  25 کارگاه در این کنگره پیش‌بینی شده که علاوه بر این‌ها 5 پانل در نظر گرفته شده است.

اکبری، تصمیم‌گیری بالینی در درمان‌های دستی فیزیوتراپی، سلامت زنان، مداخله فیزیوتراپ‌ها در اورژانس‌های قلبی عروقی، چالش‌های فیزیوتراپی در ایران و جهان و روش‌های نوین فیزیوتراپی در کشیدگی عضلات پشت ران را از عناوین پنل‌های حاضر در کنگره دانست و افزود: امتیاز بازآموزی این کنگره 3 روزه 14 امتیاز است.

وی در ادامه تعداد میهمانان خارجی را 5 نفر دانست و گفت: از شرکت‌های داخلی 60 شرکت در این کنگره مشارکت دارند که آخرین تجهیزات فیزیوتراپی را ارائه خواهند کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها