امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۱۳:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51724
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۳
تعداد بازدید: 112
«محمود لطفی‌نیا» یکی از قاریان بین‌المللی در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با بیان اینکه اعزام ...

«محمود لطفی‌نیا» یکی از قاریان بین‌المللی در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با بیان اینکه اعزام قاریان و حافظان قرآن به منظور تبلیغ و ترویج در مناسک حج اقدام ارزشمندی است، گفت: مراسم حج ظرفیت عظیمی است چرا که بسیاری از مسلمانان از نقاط مختلف جهان با یک هدف در عربستان جمع می‌شوند و به عبادت می‌پردازند بنابراین ما می‌توانیم با برنامه‌ریزی صحیح از این فرصت به خوبی استفاده کنیم.

اعزام کاروان نور به حج توطئه دشمنان را خنثی می‌کند

وی با اشاره به توطئه‌های دشمنان اسلام برای ایجاد تفرقه در بین مسلمانان، افزود: با تبلیغات سوء دنیای استکبار برخی از مسلمانان کشورهای مختلف نسبت به فعالیت‌های قرآنی ایران دید منفی دارند اما در این سفر می‌توان با اجرای برنامه‌های متنوع قرآنی سایر مسلمانان جهان را از واقعیت توجه ایرانیان به امور قرآنی باخبر و به نوعی سیا‌ه‌نمایی مستکبران را خنثی کرد.

لطفی‌نیا با بیان اهمیت انتخاب افراد نخبه قرآنی برای اعزام به سفر حج، تصریح کرد:اعضای  کاروان قرآنی اعزامی به عربستان نماینده ایران و نشان‌دهنده فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی هستند، بنابراین باید در رفتار خود دقت بسیاری داشته باشند به طوری که بتوانند توانمندی قاریان ایرانی را برای جهانیان به نمایش بگذارند و الگویی برای سایر مسلمانان جهان باشند.

تعداد حافظان قرآن در مراسم حج افزایش یابد

این قاری بین‌المللی قرآن با اشاره به اینکه با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری بنا بر داشتن 10 میلیون حافظ قرآن باید توجه بیشتری به حافظان قرآن کرد، اظهار داشت: در اعزام‌ کاروان نور به حج تمتع باید تعداد حافظان قرآن بیشتر شود تا علاوه بر تشویق آن‌ها باعث جذب سایر افراد به حفظ قرآن شد.

وی با بیان اینکه اعزام فعالان قرآنی جوان به حج تمتع آن‌ها را تشویق به تداوم در فعالیت‌های قرآنی و ارتقای توانمندی‌هایشان می‌کند، گفت: جوانان سرمایه‌های این مرز و بوم هستند بنابراین با بهادادن و تشویق آن‌ها به انجام امور قرآنی می‌توان در فعالیت‌های قرآنی به رشد چشمگیری رسید. 

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها