امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۷:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51728
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۰۲
تعداد بازدید: 128
سید حسین هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، درباره پدیده آلودگی هوای شهر تهران در فصل پاییز و راهکارهای کاهش آن اظهار داشت: در موضوع آلودگی ...

سید حسین هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، درباره پدیده آلودگی هوای شهر تهران در فصل پاییز و راهکارهای کاهش آن اظهار داشت: در موضوع آلودگی هوا و خروج خودروهای فرسوده بحث‌های زیادی شده است و باید در جهت کاهش آلودگی هوا خودروهای فرسوده هرچه سریعتر از رده خارج شود.

استاندار تهران با اشاره به اینکه در راستای کاهش آلودگی هوا و خروج خودروهای فرسوده باید حاکمیتی تصمیم‌گیری و عمل شود، گفت: یک دستگاه به تنهایی نمی‌تواند از پس آلودگی هوای شهر تهران برآید و باید تمامی دستگاه‌ها و سازمان‌های ذی‌ربط با تعامل نسبت به کاهش این مشکل اقدام کنند.

هاشمی تأکید کرد: معضل خودروهای فرسوده تهران جدی است و باید سریعتر حل شود.

وی گفت:‌ حدود 33 درصد از واحدهای صنعتی کشور در استان تهران دایر است که طبیعتاً باید در این واحدهای صنعتی بازنگری صورت گیرد و واحدهایی که از نظر زیست محیطی مشکل دارند با تدبیر و هماهنگی مشکلات آنها حل شود.

استاندار تهران با اشاره به اینکه فرهنگ ترافیک و رانندگی باید در تهران نهادینه شود، گفت:‌ مطمئناً نحوه رانندگی درست و فرهنگسازی در این بخش می‌تواند در کاهش آلودگی هوا و ترافیک تأثیرگذار باشد.

وی تأکید کرد: بررسی سوخت منازل و خودروها نیز از موضوعاتی است که باید کارشناسی شود.

هاشمی خاطرنشان کرد:‌ مطمئناً تجربه‌ای که در مجلس داشته‌ام را به کار می‌گیرم و با تعامل شهرداری تهران، وزارت کشور و دستگاه‌های ذی‌ربط برای کاهش معضل آلودگی هوا اقدام می‌کنیم.

استاندار تهران درباره تشکیل کمیته ویژه کاهش آلودگی هوا اظهار داشت: علاوه بر کار گروه کاهش آلودگی هوای شهر تهران کمیته‌ای ویژه‌ای متشکل از کارشناسان، متخصصین و استادان دانشگاه برای کاهش آلودگی هوا تشکیل می‌شود و برای برون رفت از این معضل تصمیم‌گیری می‌کنیم.

وی درباره دیگر اولویت استانداری تهران اظهار داشت: اولویت نخست بنده ساماندهی واحدهای صنعتی است چرا که 33 درصد از این واحدها در استان تهران فعالیت می‌کنند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها