امروز : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 16
۱۸:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51730
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۰۱
تعداد بازدید: 79
حجت‌الاسلام روح‌الله حسینیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با ...

حجت‌الاسلام روح‌الله حسینیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با بیان اینکه نرمش قهرمانانه یک تاکتیک در سیاست خارجی است و نه یک استراتژی، گفت: در سیاست خارجی یک استراتژی داریم که از سوی مقام معظم رهبری و قانون اساسی تبیین شده است اما در شیوه رفتار دیپلماسی باید تاکتیک‌هایی را در چارچوب استراتژی بین‌المللی در نظر بگیریم.
وی ادامه داد: نرمش قهرمانانه یک تاکتیک است که در چارچوب سیاست‌های کلی نظام معنا پیدا می‌کند.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نرمش نباید از روی ذلت و عقب‌نشینی از اصول باشد، اظهار داشت: برای دستیابی به یک استراتژی گاهی اوقات باید از تاکتیک انعطاف استفاده کنیم و مسائل را اولویت‌بندی نموده و در بعضی مواقع نیز باید نرمش نشان داد تا بتوان به استراتژی تبیین شده از سوی مقام معظم رهبری دست یافت.
حسینیان با اشاره به بیانات امام خمینی (ره) که فرمودند" افرادی که می‌خواهند در مذاکرات شرکت کنند، قلب‌شان باید مالامال از کینه و نفرت از آمریکا باشد" متذکر شد: ما نباید از موضع ضعف، ذلت و شیفتگی نسبت به غرب و آمریکا، با آنها با مذاکره بنشینیم.
وی استراتژی اصلی نظام در سیاست خارجی، عزت و مصلحت ملت ایران را از خطوط قرمز نرمش قهرمانانه یاد کرد و افزود: نرمش قهرمانانه کوتاه آمدن از مواضع اصلی نیست بلکه به عنوان انعطافی در مذاکرات است که در چارچوب منافع جمهوری اسلامی ایران تعریف می‌شود.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه نرمش به معنای چرخش از اصول نیست، خاطرنشان کرد: چرخش یعنی بازگشت از اصول که با قهرمانی تضاد دارد در نتیجه نمی‌توان از نرمش قهرمانانه بعنوان چرخش یاد کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها