امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۰۹:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51754
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۲
تعداد بازدید: 122
به گزارش خبرنگار قضایی فارس به نقل از روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور؛ معاون امور اسناد این سازمان با اعلام این خبر گفت: در آغاز پنجمین روز ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس به نقل از روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور؛ معاون امور اسناد این سازمان با اعلام این خبر گفت: در آغاز پنجمین روز فعالیت سامانه ثبت آنی اسناد 76 هزار و 829 سند اعم از انتقال، رهن، تقسیم اموال غیرمنقول، اسناد اتومبیل، انواع وکالت و اسناد غیرمالی در این سامانه به ثبت رسیده است.
محمدمهدی انجم شعاع افزود: عملکرد سامانه به صورت لحظه‌ای تحت کنترل و بررسی است و تعداد اسناد دارای شناسه "یکتا" به سرعت رو به افزایش است و از ابتدای روز 31 شهریورماه 92 تا ساعت 11 صبح تعداد 7 هزار و 384 سند در سامانه ثبت و شناسه گرفته است که به عبارتی در هر ساعت بیش از 2 هزار سند به مرحله نهایی و امضاء متعاقدین رسیده است.

وی با اشاره به رشد چشمگیر دفترخانه های بهره بردار از سامانه و افزایش روزانه تعداد اسناد تنظیمی و ثبت شده در سامانه افزود: این آمار از پیشرفت قابل توجهی در بهبود ارائه خدمات ثبتی از طریق سامانه ثبت آنی اسناد حکایت دارد.

معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اظهار داشت: به منظور بهبود امکانات سامانه و افزایش سرعت تنظیم و ثبت اسناد، تیم های فنی دفتر توسعه فناوری اطلاعات این سازمان با همکاری بخش های حرفه و حقوقی و جمعی از سردفتران مجرب و متبحر، مشغول فعالیت هستند.

انجم شعاع گفت: مرکز پاسخگویی مختص سامانه ثبت آنی اسناد نیز همزمان با آغاز این طرح در در ستاد سازمان فعال گردیده و پاسخگوی سؤالات و مشکلات حرفه ای و فنی مربوط به استفاده از سامانه با شماره تماس 63485  می باشد.

وی افزود: در موارد متعددی نیز کارشناسان متخصص دفتر توسعه فناوری اطلاعات سازمان به نحو مستقیم برای حل مشکل خاص برخی از دفاتر وارد عمل شده و این کمک رسانی و پاسخگویی ادامه دارد.

انجم شعاع با اشاره به عملکرد قابل قبول سامانه در سطح کشور خاطرنشان کرد: انتظار است با همکاری سردفتران و کانونها و جوامع سردفتری در کشور، در فضایی آرام و با پرهیز از تنش ها به سوی بهبود خدمت رسانی پیش برویم و مشکلات و موارد خاص، به تمام کشور یا اساس سامانه تعمیم داده نشود و نکات مثبت و عملکرد مفید این سامانه مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ادامه داد: نباید وجود برخی موارد و اشکالات در خدمات الکترونیکی مانع از توجه به کارآمدی کلان این حرکت عظیم با آینده درخشان آن شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها