امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۵:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51755
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۲
تعداد بازدید: 87
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، محمدباقر قالیباف شهردار تهران با حضور در دبیرستان علامه حلی در منطقه 16 به مناسبت آغاز سال تحصیلی و پس از نواختن زنگ ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، محمدباقر قالیباف شهردار تهران با حضور در دبیرستان علامه حلی در منطقه 16 به مناسبت آغاز سال تحصیلی و پس از نواختن زنگ مدرسه، اظهار داشت: آغاز سال تحصیلی را که هر ساله تقارن دارد با هفته دفاع مقدس به یکایک دانش‌آموزان، دانشجویان و پژوهشگران تبریک می‌گویم.

وی تصریح کرد: یاد شهدای دوران دفاع مقدس و بخصوص شهدای دانش‌آموز را گرامی می‌داریم و ما نیز باید راه این شهدا را ادامه بدهیم.

وی گفت: بیشترین قشری که در دوران دفاع مقدس شهید داده است، دانش‌آموزان هستند به طوری که بیشترین شهدای دانش آموز نیز در مقطع دبیرستان بوده است.

شهردار تهران در ادامه به پیوند علم و عمل در میدان دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: ایثارگران و رزمندگان ما با رشادت‌ها و از خودگذشتگی های خود باعث پیروزی ما بر دشمنان شدند.

قالیباف خاطرنشان کرد: انشاءالله بتوانیم علم و عمل را در زندگی خود به کار گیریم و هدف در تربیت اسلامی آن است که به روحیه حقیقت‌جویی و رستگاری در زندگی دست پیدا کنیم.

شهردار تهران ادامه داد: جامعه‌ای که فارغ از علم باشد، هیچگاه به موفقیت نخواهد رسید، حتی اگر آن جامعه، جامعه اسلامی باشد.

قالیباف افزود: تنها راه پیشرفت کشورها در جامعه این است که حول محور علم حرکت کنیم و تنها با این روش می‌توان به پیشرفت رسید.

وی گفت:‌امروز نیز دانش‌آموزان و دانشجویان ما در عرصه علم و دانش که سنگر اول مجاهدت ملت ما است به افتخارات زیادی دست پیدا کرده‌اند.

قالیباف افزود: بنده نیز در زمان نوجوانی و جوانی در منطقه محروم بزرگ شده‌ام و تاریخ نشان داده‌ است که افرادی که با سختی به جایی می‌رسند، موفق خواهند شد.

شهردار تهران افزود: شهرداری تهران از لحاظ قانونی وظیفه‌ای برای فراهم کردن امکانات و تسهیلات در مدارس ندارد اما ما از لحاظ انسانی و دینی بر خود وظیفه می‌دانیم که در حوزه علم و دانش و مناطق محروم امکانات خوبی را در مدارس فراهم کنیم.

وی خطاب به دانش‌آموزان گفت:دوره‌ای که شما در حال حاضر در آن حضور دارید به سرعت سپری خواهد شد و می‌توان به این نکته اشاره کرد که «خیلی زود دیر می‌شود».

قالیباف بیان داشت: از بنده به عنوان یک خدمتگزار بپذیرید که بهترین دوران زندگی دوران فعلی شما و کسب علم و دانش از سوی شما فرزندان این مرز و بوم است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها