امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۰۴:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51760
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۳
تعداد بازدید: 25
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، رهبران کشورهای عضو سازمان پیمان امنیت جمعی در نشست امروز (دوشنبه) ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، رهبران کشورهای عضو سازمان پیمان امنیت جمعی در نشست امروز (دوشنبه) خود در سوچی (جنوب روسیه)، به بررسی مسائل مهم امنیتی منطقه و جهان، از جمله اوضاع کنونی پیرامون سوریه و همچنین اقدامات مشترک بعد از خروج نیروهای ناتو از افغانستان در سال 2014 می‌پردازند.

"یوری اوشاکوف" مشاور رئیس جمهوری روسیه با اعلام این مسئله به خبرنگاران گفت: انتظار می‌رود که در نشست سران سوچی راه‌های تعمیق مشارکت در چارچوب سازمان امنیت جمعی با هدف مقابله با چالش‌ها و تهدیدات ناشی از افغانستان، بخصوص بعد از خروج نیروهای ائتلاف بین‌المللی از این کشور در سال 2014 مورد بررسی قرار بگیرد که یکی از مهمترین مسائل در این رابطه ارائه کمک‌های لازم کشورهای عضو به تاجیکستان برای تقویت امنیت در مرز مشترک این کشور با افغانستان است.

به گفته این مقام بلندپایه روس، علاوه بر این اوضاع کنونی پیرامون سوریه، با توجه به تشدید وخامت اوضاع آن نیز قطعا مورد تبادل نظر قرار خواهد گرفت.

اوشاکوف تصریح کرد: کشورهای عضو سازمان پیمان امنیت جمعی همگی در این خصوص هم عقیده هستند که حل و فصل بحران کنونی در سوریه تنها باید از طریق راه‌های دیپلماتیک و سیاسی حل و فصل گردد و قصد دارند به تشریک مساعی خود برای اجرای ضوابط و حقوق بین‌الملل و نقش مرکزیت سازمان ملل در حل مشکلات جهانی، از جمله مناقشه در سوریه ادامه دهند.

مشاور رئیس جمهوری روسیه همچنین یادآور شد که در این نشست سران مسائل مربوط به توسعه همکاری‌های نظامی در چارچوب سازمان پیمان امنیت جمعی نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت که در این چارچوب در خصوص ایجاد نیروهای هوایی مشترک، تکمیل سیستم هدایت واحد نیروهای متحد و بهبود ساختار ستاد مشترک نیروهای واکنش سریع این سازمان و همچنین بودجه سازمان در سال 2014 مورد تصمیم گیری رهبران کشورهای عضو قرار خواهد گرفت.

کشورهای روسیه، بلاروس، ارمنستان، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان و ازبکستان عضو سازمان پیمان امنیت جمعی هستند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها