امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۹:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5177
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۹
تعداد بازدید: 117
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، مهدی نجمی در نشست خبری شانزدهمین همایش جهانی آسم گفت: امروزه بیماری‌های غیرواگیر مهمترین عامل مرگ و میر ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، مهدی نجمی در نشست خبری شانزدهمین همایش جهانی آسم گفت: امروزه بیماری‌های غیرواگیر مهمترین عامل مرگ و میر انسان‌ها هستند بیماری‌های غیرواگیری مثل سرطان، دیابت، بیماری‌های قلبی و عروقی و بیماری‌های مزمن تنفسی رتبه‌های بالایی را در مرگ و میر بیماران در دنیا دارند.

رئیس واحد بیماری‌های مزمن وزارت بهداشت گفت: بیماری‌های مزمن تنفسی رتبه چهارم بیماری در دنیا را دارد که پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۲۰ به سومین علت مرگ ناشی از بیماری‌های غیرواگیر تبدیل شود.

نجمی در ادامه به یک میلیارد مبتلا به بیماری‌های تنفسی در دنیا اشاره کرد و گفت: 300 میلیون نفر به آسم مبتلا هستند که این روند رو به افزایش است چرا که آسم ریشه در تغییر سبک زندگی مردم دارد.

رئیس واحد بیماری‌های مزمن وزارت بهداشت عوامل خطر‌سازی مثل تغییر الگوی تغذیه، شیوع چاقی، کم‌تحرکی، افزایش آلودگی، افزایش آلرژن‌های محیطی و سیگار را در افزایش بیماری‌های تنفسی و از جمله آسم مؤثر دانست و گفت: کنترل این بیماری نیاز به همکاری و مشارکت همه آحاد از خانواده بیماران گرفته تا کلیه نهادهای درگیر دارد.

وی به برنامه راهبردی پنج‌ساله که برای سال‌های 92 تا 96 تهیه شده اشاره کرد و گفت: ما در طول سال گذشته این برنامه را به تصویب کمیته فنی بیماران مزمن تنفسی رسانده‌ایم و ابتدای سال 92 شاهد اجرای آن در سطح کل کشور خواهیم بود.

نجمی به استراتژی‌های این برنامه اشاره کرد و گفت: مسئله آموزش و اطلاع‌رسانی، استاندارد‌سازی تشخیص و درمان و مراقبت، نظام مراقبت از بیماری و کنترل عوامل خطر‌آفرین بیماری از جمله استراتژی‌های مهم این برنامه است.

در ادامه این نشست خبری مریم محلوجی‌راد، دبیر همایش روز جهانی آسم گفت: هدف از برپایی این همایش توجه همه آحاد جامعه اعم از مسئولین، خانواده‌ها و بیماران برای شناخت هر چه بیشتر بیماری و پیشگیری از این بیماری است.

محلوجی‌راد ادامه داد: شانزدهمین همایش روز جهانی آسم با شعار «شما می‌توانید بیماری آسم خود را کنترل کنید» در روز هفدهم اردیبهشت از ساعت 8:30 تا 13:30 در سالن همایش‌های مرکز طبی کودکان برگزار می‌شود. که این همایش دارای امتیاز باز‌آموزی با ثبت‌نام رایگان است.

دبیر همایش روز جهانی آسم ادامه داد: در کنار این برنامه غرفه خانواده و بیماران نیز در نظر گرفته شده که تعدادی از پزشکان فوق‌تخصص آسم و آلرژی و دستیاران در آن حضور دارند و در زمینه بیماری به خانواده‌ها راهنمایی‌های لازم را خواهند داد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها