امروز : شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 23
۱۲:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51776
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۰
تعداد بازدید: 42
قاسم عزیزی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در مورد مصوبات جلسه عصر امروز کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ...

قاسم عزیزی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در مورد مصوبات جلسه عصر امروز کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اظهار داشت: در این جلسه شرایط و ضوابط انتخاب دادستان دیوان محاسبات کشور تعیین شد.

رئیس کمیته امور عمومی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: بر اساس تصویب اعضاء، آخرین فرصت ثبت‌نام متقاضیان برای احراز این سمت،‌ پایان وقت اداری سه‌شنبه 2 مهرماه تعیین شده و تاکنون 10 نفر ثبت‌نام کرده‌اند.

وی درباره معیارهای انتخاب دادستان دیوان محاسبات گفت: دارا بودن تحصیلات در رشته حقوق در گرایش‌های مختلف و رشته فقه و مبانی حقوق اسلامی و همچنین داشتن تجربه کاری در دیوان محاسبات کشور، قوه قضائیه (قضات) و کادر قضایی سازمان بازرسی کل کشور است.

نماینده مردم شازند در مجلس ادامه داد: همچنین وکلای دادگستری که سابقه کافی داشته باشند، می‌توانند برای تصدی دادستانی دیوان محاسبات ثبت‌نام کنند.

عزیزی اضافه کرد: کمیته امور عمومی، بررسی صلاحیت داوطلبان را آغاز کرده و تا ظهر یکشنبه از بین متقاضیان سه نفر را برای معرفی به کمیسیون اقتصادی انتخاب می‌کند.

به گفته وی، در جلسه عصر یکشنبه، اعضای کمیسیون برنامه و بودجه فرد نهایی را با رای‌گیری برای احراز این پست انتخاب و به صحن مجلس معرفی می‌کنند.

انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها