امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۳:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51778
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۰
تعداد بازدید: 71
محمدرضا رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره جلسه روز گذشته کمیسیون عمران مجلس با ارگان‌های ...

محمدرضا رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره جلسه روز گذشته کمیسیون عمران مجلس با ارگان‌های دست‌اندرکار جاده و وزرای راه و صنعت و معدن درباره تصادف آزادراه تهران ـ قم، اظهار داشت: در جلسه دیروز تمامی ارگان‌های دست‌اندرکار جاده شامل اورژانس، هلال احمر، پزشکی قانونی، سازمان راهداری و وزرای راه و شهرسازی و صنعت و معدن حضور داشتند و توضیحاتی ارائه کردند.

وی ادامه داد: دیروز در کمیسیون عمران مجلس، فقط یک شرح واقعه از تصادف ارائه شد و همه مسئولان نحوه وقوع حادثه را تشریح کردند، اما هیچ مقصری معرفی نشده و کم‌کاری از سوی هیچ عضوی اعلام نشد.

رضایی افزود: همه متولیان جاده در جلسه دیروز عنوان کردند که در کوتاه‌ترین زمان بر سر صحنه حادثه حاضر شدند و خدمات ارائه دادند، ضمن آنکه پلیس هم گزارش خود را در این باره ارائه داد و صحنه را تشریح کرد، اما درباره ایراد‌ها، کیفیت لاستیک اتوبوس، سلامت جسمی و روحی راننده، میزان شیب جاده و پیش‌زمینه‌های وقوع این حادثه چیزی عنوان نشد.

* اعلام علت اصلی بروز حادثه تا دو هفته دیگر

این عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: به دلیل ارائه توضیحات کلی و بدون جزئیات، مقرر شد جلسات وزرای راه، صنعت و معدن و وزیر کشور درباره این حادثه ادامه یابد و علت اصلی بروز تصادف اعلام شود.

رضایی یادآور شد: مقرر شده است حداکثر تا دو هفته آینده علت اصلی بروز حادثه به صورت مکتوب اعلام  و کم‌کاری احتمالی مسئولان متولی مشخص شود.

این عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کمیسیون عمران مجلس از توضیحات  مسئولان در جلسه دیروز قانع نشد، زیرا هنوز به جمع‌بندی مشخصی نرسیده بودند.

وی ادامه داد: طبق اعلام کمیسیون عمران مقرر شد بدون در نظر گرفتن مسئولیت افراد و ملاحظات فردی، تیمی خارج از بدنه وزارت راه و شهرسازی علت بروز حادثه را بررسی کند؛ زیرا وزارت راه در این حادثه، خود یکی از مقصران به حساب می‌آید و ممکن است ملاحظاتی در این‌باره داشته باشند.

این عضو کمیسیون عمران مجلس افزود: این گروه کارشناسی که خارج از تیم کارشناسی وزارت راه و شهرسازی است، بررسی‌های خود را درباره علت بروز این حادثه بدون هیچ اغماضی انجام می‌دهد.
انتهای پیام/آ
برچسب ها:
آخرین اخبار