امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۶:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51789
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۰
تعداد بازدید: 106
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روز گذشته شاخص بورس تهران به کانال 61 هزار واحد بازگشت و در این میان ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روز گذشته شاخص بورس تهران به کانال 61 هزار واحد بازگشت و در این میان کارشناسان بازار 5 دلیل عقب‌نشینی را، تکنیکی و ناشی از رشد بی‌سابقه شاخص،لزوم جلوگیری از افزایش جو روانی، شوک ارزی، برگزاری مجامع شرکت‌های دارای سال مالی سی و یکم شهریور و اتمام اعتبار‌دهی کارگزاران اعلام کردند.

و اما امروز شاخص بورس رکورد تازه دیگری در میزان ارزش جاری بازار به ثبت رساند و به 305 هزار میلیارد تومان نزدیک شد.

در جریان معاملات امروز بازار سهام شرکت‌هایی همچون پالایش نفت بندرعباس، صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس، گسترش نفت و گاز پارسیان، پالایش نفت اصفهان، مپنا، بانک پاسارگاد و بانک صادرات ایران بیشترین تأثیر مثبت بر شاخص را دارد.

در جمع شرکت‌های حاضر فرابورس نیز بیشترین تأثیر مثبت بر شاخص را پتروشیمی مارون، پالایش نفت تهران، پتروشیمی زاگرس، پالایش نفت لاوان، پتروشیمی جم، ذوب‌آهن اصفهان و صبانور داشته‌اند.

شاخص فرابورس امروز با افزایش 13 واحدی همراه شده و ارزش بازار اول و دوم نیز به مرز 58 هزار میلیارد تومان رسیده است.

روز گذشته شرکت داروسازی تولید‌دارو با نماد دتولید برای اولین بار پس از پذیرش عرضه و با قیمت 999 تومان کشف قیمت شد و امروز با معامله‌گران با صف خرید به استقبال آن رفته‌اند.
انتهای پیام/م
 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها