امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۱۸:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51809
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 77
فرانک پرستگاری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان در پاسخ به این سئوال که چه آماری در حال حاضر از وجود سرطان سینه در ایران و در اصفهان وجود ...

فرانک پرستگاری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان در پاسخ به این سئوال که چه آماری در حال حاضر از وجود سرطان سینه در ایران و در اصفهان وجود دارد، اظهار داشت: سرطان‌ها در کل دنیا در حال افزایش است و در اصفهان نیز سرطان سینه روند صعودی دارد.

وی در مورد اینکه استان اصفهان جز یکی از 17 استانی است که بیشترین آمار سرطان سینه را دارد، افزود: یکی از دلایل بسیار مهم که سبب شده استان اصفهان آمار سرطان سینه بالایی داشته باشد این است که روش تشخیص ما پیشرفته‌تر از قبل شده و با توجه به وضعیت تکنولوژی می‌توانیم در فازهای اولیه سرطان سینه را تشخیص داده و این تشخیص اولیه سبب بالا رفتن آمارها شده است.

پزشک غربالگر بیماری‌های سرطان سینه در مورد سرطان سینه اضافه کرد: سرطان سینه یکی از بیماری‌های بدخیم است که با رشد بی رویه و قابل کنترل سلول‌های سرطانی تعریف می‌شود که اگر در مراحل اولیه تشخیص داده شود قابل درمان است، اما در مراحل بعدی و با رشد بی رویه ممکن است درمان تاثیر آنچنانی نداشته باشد.

پرستگاری در مورد نشانه‌های این بیماری گفت: معمولا این بیماری جز بیماری‌هایی است که نشان‌های خاصی را ندارد، اما یکی از شایع‌ترین عامل لمس توده در سینه‌ها است که اغلب بدون درد چسبیده و حدود نامشخصی دارد، عدم تقارن در سینه‌ها، قرمزی و تغییر رنگ پوستی و ترشحات آبکی و چرکی است که خود فرد با چک کردن ماهیانه خود می‌تواند به وجود این توده پی برده و با غربالگری از وجود یا نبود توده با خبر شود.

وی در مورد اینکه آیا درد نشان‌های این بیماری است، خاطرنشان کرد: گاهی اوقات توده موجود در سینه با درد همراه است، اما در بیشتر موارد و طی غربالگری‌های متعدد این توده بدون درد است.
انتهای پیام/2301/ن30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها