امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 18
۱۴:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51826
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 96
به گزارش فارس و به نقل از اطلاعیه «دفتر ریاست جمهوری افغانستان» که نسخه‌ای از آن در اختیار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گذاشته شد، ...

به گزارش فارس و به نقل از اطلاعیه «دفتر ریاست جمهوری افغانستان» که نسخه‌ای از آن در اختیار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گذاشته شد، قرار است پرچم افغانستان در تاریخ هشتم و نهم مهرماه به حالت نیمه برافراشته درآید.

در همین خصوص حامد کرزی جلسه ویژه‌ای را با شخصیت‌های سیاسی و رهبران جهادی افغانستان برگزار کرد.

در این جلسه به انتشار نام 5 هزار قربانی دوران حکومت کمونیستی افغانستان که توسط «اگسا» سازمان اطلاعاتی این رژیم کشته شده‌اند، اشاره شد.

در این جلسه پس از بررسی‌های همه جانبه تصمیم گرفته شد تا در تاریخ هشتم و نهم مهرماه برای قرائت فاتحه و دعا برای آمرزش این شهدا و شهدای گمنان افغانستان به رسم عزا پرچم افغانستان به حالت نیمه برافراشته درآید.

همچنین در این جلسه تصمیم گرفته شد که به منظور ارج نهادن به مقام شهدا و برای زنده نگه‌داشتن نام و یاد آنان یک باب مسجد و یک بنای یادبود در منطقه «پلچرخی» شهر کابل بنا شود.

در این جلسه ویژه مشورتی، «صبغت الله مجددی»، «محمد قسیم فهیم»، «محمد کریم خلیلی»، «فضل‌هادی مسلم‌یار»، «صلاح‌الدین ربانی»، «هدایت امین ارسلا»، «نعمت الله شهرانی»، «گل‌رحمان قاضی»، «مولوی قیام‌الدین کشاف»، «محمد اسماعیل خان»، «عبدالهادی ارغندیوال»، «عبدالرحیم وردک»، «محمد محقق»، «وحیدالله سباوون»، «محمد اکبری» و «ضرار احمد مقبل» حضور داشتند.

چندی پیش دولت هلند لیستی 5 هزار نفری از شهدای زمان دولت کمونیستی افغانستان منتشر کرد که در سال‌های 57 و 58 توسط سازمان اطلاعات این رژیم به قتل رسیده‌اند.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها