امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۰۷:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51827
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 49
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، هیئتی از وزارت خارجه قرقیزستان به ریاست وزیر خارجه این کشور در نشست سازمان ملل در نیویورک حضور ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، هیئتی از وزارت خارجه قرقیزستان به ریاست وزیر خارجه این کشور در نشست سازمان ملل در نیویورک حضور می‌یابد.

«ارلان عبدالدیف» وزیر خارجه قرقیزستان که در رأس هیئتی برای شرکت در اجلاس سازمان ملل در نیویورک حضور دارد در نشست امنیتی سازمان ملل سخنرانی کرد.

محور گفت‌وگوهای وی در این سازمان مسأله حضور زباله‌های رادیواکتیوی است که به مقدار فراوان در این جمهوری وجود دارد.

وی در سخنان خود شرکت‌کنندگان و همه مجامع بین‌المللی را خطاب قرار داده و تصریح کرد که این مشکل در جمهوری قرقیزستان که ضایعات فراوان جانی نیز داشته است باید مورد توجه قرار گیرد و من از مجامع بین‌المللی می‌خواهم که در رابطه با حل این مشکل تصمیم جدی بگیرند.

اجلاس سازمان ملل دوم مهر در نیویورک آغاز خواهد شد.

این درحالی است که چندی پیش کارشناسان کمیسیون آب‌های آشامیدنی در بیشکک، پایتخت قرقیزستان نوشیدن آب آشامیدنی مشکوک به مواد رادیواکتیو را در مناطق مختلف ممنوع اعلام کرده بودند.

کارشناسان منطقه احتمال آلودگی آب این منطقه را به خاطر وجود زغال‌‌سنگ‌های آلوده به مواد رادیواکتیوی دانسته که از قزاقستان به قرقیزستان وارد شده است.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها